Профільний комітет рекомендував Раді прийняти законопроєкт про ратифікацію угоди про копалини в новій редакції

(додано інформацію від І.Геращенко)
Парламентський комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва знову розглянув законопроєкт про ратифікацію угоди між США та Україною про корисні копалини та рекомендував Верховній Раді його прийняти з доповненнями комітету, повідомив голова комітету Олександр Мережко (фракція "Слуга народу").
"Ми повернулися до питання і рекомендували Верховній Раді прийняти новий текст закону про ратифікацію", - сказав Мережко агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.
Він пояснив, що в текст законопроєкту включено пропозицію депутата від фракції "Батьківщина" Григорія Немирі.
Мережко підкреслив, що ці зміни мають, скоріше, редакційний характер і суттєво не впливають на нормативний зміст закону про ратифікацію.
За його словами, редакційні зміни дають можливість збільшити кількість голосів депутатів з різних фракцій у підтримку законопроєкту про ратифікацію на пленарному засіданні Верховної Ради.
Парламент планує розглянути законопроєкт №0309 про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови у четвер.
Як повідомила у мережі X співголова фракції "Європейська солідарність" та член комітету Ірина Геращенко, до угоди про створення інвестиційного фонду між Україною і США додалася преамбула.
За словами Геращенко, у преамбулі парламент констатує, що станом на момент ратифікації Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, Верховна Рада не отримала текст Угоди про обмежене партнерство, інших угод, укладення яких обумовлено цією Угодою.
"Верховна Рада України зазначає, що ратифікація Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови не означає ратифікацію чи автоматичне схвалення парламентом Угоди про обмежене партнерство чи будь-яких інших угод, які будуть укладені уповноваженими на це сторонами з метою виконання цієї Угоди.
Верховна Рада України заявляє, що будь-які додаткові домовленості, необхідні для реалізації Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, не можуть виходити за межі положень цієї Угоди і встановлювати міжнародно-правових зобов’язань для України, які не передбачені нею та не погоджені у встановленому порядку", - процитувала народний депутат положення з преамбули.