Інтерфакс-Україна
18:41 20.08.2025

США ввели санкції проти суддів Міжнародного кримінального суду

2 хв читати
США ввели санкції проти суддів Міжнародного кримінального суду
Фото: Unsplash

Адміністрація Дональда Трампа ввела санкції проти чотирьох суддів Міжнародного кримінального суду – Кімберлі Прост (Канада), Ніколя Гійю (Франція), Нажат Шамім Хан (Фіджі) і Маме Мандіайє Ніанг (Сенегал), повідомляється на сайті Державного департаменту США.

Держсекретар США Марко Рубіо в повідомленні для преси оголосив про включення до санкційного списку чотирьох суддів Міжнародного кримінального суду, заявивши, що ці особи брали участь у розслідуваннях і судових процесах проти громадян США та Ізраїлю без згоди цих країн. Він знову підкреслив, що Вашингтон розглядає діяльність МКС як "політизовану, таку, що зловживає повноваженнями і загрожує національній безпеці США та Ізраїлю".

Санкції вводяться на підставі указу президента Дональда Трампа "Про введення санкцій щодо Міжнародного кримінального суду".

Як повідомлялося, на початку лютого Трамп підписав указ про санкції проти МКС, головною причиною чого став ордер на арешт проти топпосадовців Ізраїлю, зокрема Нетаньягу. За даними ЗМІ, прокурор МКС Карім Хан, який видав ордер на арешт Володимира Путіна, став першою людиною, на яку поширюються економічні санкції та обмеження на поїздки, санкціоновані Трампом.

Адміністрація Трампа 5 червня ввела санкції проти чотирьох суддів Міжнародного кримінального суду. Тоді Вашингтон вніс до санкційного списку Солому Балунгі Босса з Уганди, Луз дель Кармен Ібаньєс Карранса з Перу, Рейн Аделаїду Софі Алапіні Гансу з Беніну та Беті Холер зі Словенії. Рубіо тоді також посилався на те, що ці "чотири особи брали активну участь у незаконних і безпідставних діях МКС, спрямованих проти Америки або нашого близького союзника, Ізраїлю".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет рекомендує Раді прийняти законопроєкт щодо підтримки агросектору в цілому

Зеленський: важливо, щоб серед країн, які готові розмістити контингент в Україні, були головні лідери "Коаліції охочих"

Справу щодо заволодіння 1,34 млрд грн Міноборони на закупівлі боєприпасів передано до суду - Нацполіція

Рада VIII та IX скликання не збирала по жодному рішенню понад 400 голосів – "Чесно"

Вето президента Навроцького залишає Україну без польських Starlink – віцепрем’єр Гавковський

Зеленський і міністр фінансів ФРН обговорили ППО та гарантії безпеки

Зеленський не вважає, що РФ йде на поступки

В'ятрович про ініціативу Навроцького: бачу схожість із баченням Путіна, який знищення всього українського називає денацифікацією

Німеччина буде надавати Україні EUR9 млрд щорічно - міністр фінансів

На забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи землях зловмисники вирощували зернові культури для продажу - Нацполіція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА