Інтерфакс-Україна
20:22 17.10.2025

У Латвії відкрили справу проти російськомовного громадянина, який напав на україномовну родину в Швейцарії

2 хв читати
У Латвії відкрили справу проти російськомовного громадянина, який напав на україномовну родину в Швейцарії

Служба держбезпеки Латвії розпочала 17 жовтня кримінальний процес щодо жителя країни, який у Швейцарії вчинив вербальний напад на українську родину, повідомляє латвійське видання Delfi.

"Кримінальний процес розпочато після того, як в інтернеті з'явилося відео, на якому зафіксовано конкретний інцидент. Кримінальний процес розпочато відповідно до частини третьої статті 78 Кримінального закону Латвії: за фактом дій, спрямованих на розпалювання національної та етнічної ворожнечі та ворожнечі проти українців, пов'язаних із насильством та погрозами", - йдеться в повідомленні.

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий подякував Латвії та її Службі державної безпеки "за їхню оперативну та принципову реакцію".

"Ми сподіваємося, що правосуддя буде звершено, щоб інші подібні злочинці двічі подумали, перш ніж відкривати рота та словесно нападати на українців з етнічної ненависті. Така агресивна та зухвала поведінка не має місця в демократичних європейських суспільствах", - написав він в соцмережі Х.

Раніше у в швейцарських ЗМІ зʼявилася інформація про інцидент за участю української родини у потязі, що прямував до міста Шпіц (Spiez) у кантоні Берн. Згідно з розповсюдженим відео, чоловік, що розмовляв російською, почув, як родина спілкувалася українською мовою, і почав словесну агресію. Він погрожував фізичною розправою, викрикував образи та закликав родину "зайнятися війною". Інцидент був зафіксований на відео одним зі свідків.

Пізніше в мережі з'явилася інформація, що нападник – громадянин Латвії Александр Вабікс, який публічно проявляє свою проросійську позицію, також є свідчення нападу його на інших україномовних у Швейцарії. Повідомлялося, що після останнього нападу він був затриманий швейцарськими правоохоронцями.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поблизу Костянтинівки підрозділ "Фенікс" знищив російський "Град", два танки та близько 50 окупантів

Сили оборонивідбили атаки росіян ще на 12 напрямках, 114 боєзіткнень за добу - Генштаб

Уряд готує реформу профосвіти: прем'єрка обіцяє адаптацію системи до потреб часу та ринку

Ворог втратив 60 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Росія обстрілом у четвер пошкодила критично важливі для ядерної безпеки підстанції – МАГАТЕ

Росія за годину випустила 10 дронів по цивільній інфраструктурі Сумщини

Понад 200 словенських компаній надали підтримку Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ - глава МЗС

Ворог наніс удари по цивільній інфраструктурі Сумщини, є постраждалі

Норвегія передає Сумщині міст та медобладнання, а Словенія виділила кошти на забезпечення теплом - Сибіга

Пацієнти обурені діями держпідприємства та двох торгових компаній щодо завищення цін на ліки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА