Інтерфакс-Україна
01:23 09.08.2025

Розмір 4-го траншу Україні за Ukraine Facility склав EUR3,2 млрд замість попередніх EUR3,05 млрд

1 хв читати

Рада Європейського Союзу схвалила четвертий транш за програмою Ukraine Facility у розмірі понад EUR3,2 млрд, тоді як попередньо його розмір було визначено у розмірі біля EUR3,05 млрд.

"Метою є підтримка макрофінансової стабільності України, а також її відновлення, реконструкція та модернізація", – зазначається у повідомленні Ради ЄС.

Як повідомлялося, розмір траншу було скорочено з планових EUR4,5 млрд через затримку із виконанням 3 з 16 індикаторів, які Київ мав виконати згідно з Планом України, покладеним в основу Ukraine Facility: закони про територіальну організацію виконавчої влади (так звана "реформа децентралізації") та про реформу АРМА, а також відбір на конкурсі 25 суддів до Вищого антикорупційного суду, в якому до фінішу дійшло всього 2 кандидати.

В той же час очільник Мінекономіки Олексій Соболев зазначив, що Україна ще до вересня виконає два з трьох індикаторів (мова про закони), що дозволить отримати EUR1,1 млрд орієнтовно на початку листопада

Як нагадав Мінфін України, загалом до держбюджету вже надійшло EUR19,6 млрд у межах програми Ukraine Facility, загальний обсяг якої складає EUR50 млрд. Тільки у 2025 році передбачено близько EUR12,5 млрд фінансової підтримки для України, з яких EUR3,5 млрд вже залучено.

Європейський Союз залишається найбільшим донором бюджетної підтримки України – EUR53,5 млрд за понад три роки, також зазначив Мінфін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ткаченко не виключив дозволу нічних перевезень у таксі у Києві, але лише "законно, під жорстким контролем та відповідальністю"

Уряд схвалив проєкт закону про Нацбюро розслідувань аварійних подій на транспорті

Прем'єр-міністри України та Естонії домовились про зустріч

Масові заходи до Дня Незалежності та дня Харкова пройдуть на території метрополітену

Начальники генштабів НАТО підтвердили підтримку України

Ізраїльські військові приступили до захоплення міста Газа

Трохи більше 17 МВт УЗЕ приєднано до мереж в Україні на тлі 3ГВт виданих на це техумов

"Нафтогаз" продовжує роботу в Костянтинівці попри постійні обстріли та зруйновану будівлю облгазу – СЕО

План Ізраїлю щодо захоплення Гази призведе до катастрофи, вважає Макрон

Швеція готова сприяти забезпеченню гарантій безпеки для України – прем'єр-міністр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА