05:53 26.03.2024

Закони ЄС про відновлення природи опинилися під загрозою зриву

3 хв читати
Закони ЄС про відновлення природи опинилися під загрозою зриву

Закони Європейського союзу про "відновлення природи" опинилися на межі зриву після того, як вісім країн-членів, включно з Угорщиною та Італією, відмовилися від їхньої підтримки, повідомляє в понеділок The Guardian.

Закони, які розроблялися два роки і покликані повернути назад десятиліття шкоди, завданої дикій природі на суші та у водоймах, мали бути ухвалені на голосуванні в понеділок. Але голосування було відкладено після того, як стало зрозуміло, що закон не пройде фінальну стадію і не набере необхідної більшості голосів. За словами джерел, між тими, хто підтримав би законопроєкт, і тими, хто не підтримав би його, утримавшись або проголосувавши проти, був "лише 1%".

Європейський комісар з охорони довкілля попередив, що відкладання законопроєкту на невизначений термін підірве репутацію ЄС на світовому рівні, з огляду на те, що він був лідером на саміті з біорізноманіття Cop15 у Монреалі 2022 року.

"Ми ризикуємо вирушити на Cop16 абсолютно з порожніми руками", - сказав Віргініус Сінкявічус. Він також сказав, що це викличе "серйозні питання і побоювання щодо послідовності та стабільності процесу ухвалення рішень у ЄС".

"Усім ясно, що існує величезний глухий кут. І вийти з нього буде нелегко з огляду на майбутні вибори", - сказав голландський міністр клімату Роб Джеттен, маючи на увазі вибори до Європейського парламенту в червні.

Ця невдача - останній і, можливо, найсильніший удар по екологічному порядку денному ЄС за останні місяці, коли політики вирішують, як реагувати на протести фермерів по всьому блоку. Поки тривають демонстрації - напередодні червневих виборів - багато "зелених" правил було ослаблено.

Надії на законопроект згасли на саміті лідерів ЄС минулого тижня. Швеція, Нідерланди та Італія виступили проти, але законопроєкт все ще мав незначну більшість голосів. Потім баланс змінила Угорщина, яка заявила, що не підтримуватиме законопроєкт, хоча євродепутати Віктора Орбана підтримали його проходження через Європейський парламент. Австрія, Бельгія, Фінляндія і Польща заявили, що утримаються.

Представник однієї з країн-членів ЄС, яка не підтримала законопроєкт, заявив у понеділок, що нічого не зміниться. "Ми не можемо сказати нашим фермерам: "Ми отримали все, про що ви просили" в плані поступок з боку Брюсселя в один день, а наступного знову вводити обтяження для фермерів".

Якщо закони ухвалять, то до кінця десятиліття необхідно буде почати роботу зі звернення назад процесу руйнування біорізноманіття на 20% земель і водних шляхів країн-членів ЄС. Це стало об'єктом запеклого опору з боку політичних партій усього блоку, які борються за стримування зростання правих радикалів.

Лідери ЄС спробували зняти занепокоєння фермерів, оголосивши про затримки із запровадженням правил для невикористовуваних земель, а також про підтримку ланцюжка поставок для боротьби з експлуатацією супермаркетами, які прагнуть знизити ціни для споживачів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На харківському напрямку ворог намагався 5 разів прорвати оборону, напружена ситуація на курахівському напрямку - Генштаб

Від початку доби було 95 бойових зіткнень, окупанти скинули близько 40 КАБів - Генштаб

Нідерланди нададуть Україні БМП YPR із дистанційним управлінням

У постачанні ППО оперативності вільному світові не вистачає

Генерал Браун: Впевнений, що надані США ATACMS не були використані по Росії

Російська армія продовжує активні дії на куп'янському, курахівському, краматорському та покровському напрямках, активізувалася авіація ворога

На харківському напрямку за добу відбулося чотири бойові зіткнення, двічі - поблизу Вовчанська, ситуація під контролем

Байден розкритикував плани прокурора МКС домогтися ордерів на арешт Нетаньягу і глави Міноборони Ізраїлю

У США зараз немає планів відправляти своїх військових інструкторів в Україну - генерал Браун

Двоє цивільних постраждали внаслідок російського обстрілу Білозерки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА