Інтерфакс-Україна
21:05 13.02.2025

Глава Пентагону: ЄС і Канада мають витрачати більше коштів на оборону, оптимальним є 5% від ВВП

1 хв читати
Глава Пентагону: ЄС і Канада мають витрачати більше коштів на оборону, оптимальним є 5% від ВВП

США хочуть, щоб ЄС і Канада й далі нарощували інвестиції в оборону, оптимальною сумою є 5% від ВВП, заявив у четвер шеф Пентагону Піт Гегсет.

"США мають намір побудувати сильніше й більш "летальне" НАТО, але ми маємо переконатися, що прихильність ЄС і Канади до третьої статті цього договору сильна", - заявив він під час пресконференції.

Гегсет нагадав, що стаття 3 Північноатлантичного договору передбачає підтримку та нарощування індивідуального й колективного потенціалу боротьби зі збройним нападом.

При цьому шеф Пентагону заявив, що союзники мають витрачати на оборону 5% свого ВВП.

"Два відсотки - це непоганий початок, як і сказав президент Трамп, але цього недостатньо. Як і 3%, як і 4%. Краще - 5%. Реальні інвестиції", - зазначив Гегсет.

Він наголосив на важливості того, щоб у союзників по НАТО й надалі були спільні цінності, однак "у бою не можна стріляти цінностями, не можна стріляти прапорами, не можна стріляти красивими промовами".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київ передав партію допомоги для 72-ї ОМБр – Кличко

Сибіга: Ми вже приступили до формування національної команди, яка розроблятиме алгоритми дій для контролю можливого перемир'я

Угорщина зняла вето з продовження індивідуальних санкцій, отримавши натомість виключення чотирьох осіб зі списку, - джерело

Глава МЗС Австрії: Без суверенітету і територіальної цілісності не може бути миру в Україні в довгостроковій перспективі

Середньорічна температура в Україні може зрости ще на 1°C до 2040 року – глава Міндовкілля

Підтримка Австрією України залишається непохитною, зокрема її суверенітету і територіальної цілісністі - нова глава МЗС

70% українців віддають перевагу українським виробникам — опитування Rakuten Viber

Глава МВС про вбивство активіста Ганула в Одесі: Є зачіпки, стрілець не був одягнутий у військову форму

Поліцейські встановлюють обставини вбивства активіста Ганула в центрі Одеси, глава МВС взяв справу під особистий контроль

У Фінляндії засуджено до довічного ув'язнення росіянина, який скоїв воєнні злочини в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА