Інтерфакс-Україна
12:37 27.04.2025

Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість

2 хв читати
Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість
Фото: https://www.faz.net/aktuell/politik/ukraine/petro-poroschenko

Народний депутат України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко в інтервʼю німецькій щоденній газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung зазначив, що публічні заяви США слід розглядати як частину переговорного процесу. "Все, що має значення до цього часу, викладено в Кримській декларації. У дипломатії кажуть: нічого не домовлено, поки не домовлено все. Публічні висловлювання американців слід розглядати як частину переговорів. Правила залишаються: нічого про Україну – без України. Нічого про Європу – без Європи. Ми повинні координуватися і вийти до путіна з узгодженою позицією", – наголосив екс-президент.

Він зазначив, що треба працювати над тим, щоб тримати Вашингтон на боці України.

"Путін не потребує Криму чи Донбасу – йому потрібна вся Україна, а також криза всередині Західного демократичного світу. Сполучені Штати не можуть просто бути "нейтральними": вони або на боці свободи, України, Європи – або на боці росіян. І останнє було б фатальним. Тому ми повинні продовжувати боротися за американців. Без них ми значно слабші, в цьому немає сумнівів. Це була б катастрофа. Але навіть без них ми не програємо цю війну", – вважає лідер партії "Європейська солідарність".

Він також закликав європейських партнерів спрямувати зусилля на розбудову новітніх оборонних потужностей.

"Європі зараз потрібно розвивати оборонну промисловість. Потреби після більше ніж трьох років війни з дронами стали іншими. Нам не просто потрібно більше танків та бойових машин піхоти. Нам перш за все потрібна протиповітряна оборона, системи електронної боротьби, ракети та дрони. Дуже важливо, щоб європейські санкції не послаблювалися", – сказав Порошенко.

Він окреслив основні умови для досягнення справедливого миру, наголосивши на тому, що не може бути жодних поступок у питаннях суверенітету, територіальної цілісності, збройних сил, санкцій проти Росії, членства України в НАТО та демократичних принципів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність забезпечувати припинення вогню, серед них не лише європейські – речник МЗС

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА