Інтерфакс-Україна
18:18 30.09.2025

Вже 20 автобусів Anadolu Isuzu вийшли на маршрути Києва з 85, яке місто отримає в межах угоди з ЄІБ - мер

3 хв читати

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що Київ в межах угоди з Європейським інвестиційним банком отримає 85 нових одиночних автобусів, і 20 з них вже вийшли на маршрути столиці.

"Це черговий крок до оновлення громадського транспорту столиці, підвищення його доступності, комфорту й безпеки киян та гостей міста. Загалом місто має отримати 85 автобусів, придбаних за кошти кредитної позики ЄІБ у розмірі 18,5 млн євро. Це 12-метрові низькопідлогові автобуси, обладнані пандусом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. З інформаційними табло, системою кондиціонування й опалення, камерами відеоспостереження, системою озвучення зупинок, енергоощадним LED-освітленням і тонованим склом", - написав Кличко в Телеграм.

Мер не повідомив моделі та виробника автобусів, але проілюстрував повідомлення своєю фотографією на їх фоні, з якої видно, що мова йде про автобуси Anadolu Isuzu турецького виробництва.

За його словами, Київ вже отримав першу партію з них в розмірі 30 штук. "20 із них сьогодні вийшли на міські маршрути. Ще 10 прибули до столиці минулими вихідними та після проходження необхідних процедур також розпочнуть роботу на лінії. До кінця цього року очікуємо прибуття ще 30-ти", - зазначив Кличко.

За словами мера Києва, новий транспорт курсуватиме у різних районах міста на маршрутах №24, 62, 110 та 119.

Як повідомлялося, КП "Київпастранс" підписало контракт із компанією Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayii Ve Ticaret A.Ş. (Туреччина) на постачання 12-метрових повністю низькопідлогових автобусів за EUR18,595 млн із фінансуванням ЄІБ більше року тому. Тендер на постачання автобусів Києву було оголошено ще в березні 2021 року, а пропозиції після кількох перенесень строків було розкрито в листопаді того самого року, але оцінювання пропозицій було зупинено у зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Першу партію автобусів, згідно з оголошенням про проведення тендера, маюли поставити за 8 місяців від дня отримання авансового платежу, а весь контракт розрахований на 22 місяці.

За інформацією AllTransUA, другим учасником торгів була також турецька компанія Otokar. Кількість автобусів в оголошенні не зазначена, але, за інформацією в ЗМІ, мова йшла про 85 автобусів.

В грудні 2024 року заступник голови Міністерство розвитку громад і територій України Сергій Деркач повідомив, що ЄІБ і Мінрозвитку продовжують програму відновлення та модернізації міського громадського транспорту України, того року було залучено транш на EUR17,3 млн, 2025 року було заплановано залучити транш у EUR16,5 млн. Тоді він повідомив, що КП "Київпастранс" уклало угоду на поставку 85 нових автобусів із Туреччини і вже здійснюється оплата авансу.

Також Деркач написав, що для Миколаєва було укладено угоду на постачання 26 автобусів від Anadolu Isuzu, триває оформлення фінансування для їхнього постачання 2025 року.

Джерело: https://t.me/vitaliy_klitschko/5421

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол Німеччини обговорив з міністром фінансів можливість використання заморожених активів РФ як гарантій безвідсоткових кредитів на EUR140 млрд

Майже 100 тис. музейних предметів евакуйовано з прифронтових регіонів з початку року

Ексвіцепрем'єр Чернишов перебуває в Україні, від слідства не ухиляється – директор НАБУ

Прем’єрка Данії перед початком неформального саміту ЄС: Війна в Україні – це загроза всім нам

Загуменний: Відрядження мали винятково службовий характер, підтверджувальні документи є

У МЗС відбулася зустріч з новим заступником глави дипмісії США в Україні, йшлося і про ситуацію на ЗАЕС

Похолодання продовжиться в четвер, пройдуть дощі, потеплішає у п'ятницю

Понад 200 тис. заявок подано на виплату "Пакунок школяра"

МЗС Естонії: Росія повинна припинити ядерний терор та повернути ЗАЕС під контроль України

Зеленський доручив з'ясувати причини жахливих наслідків негоди в Одесі, 3 жовтня очікує на доповідь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА