19:14 09.04.2021

АМКУ вивчає причини подорожчання яєць і соняшникової олії

2 хв читати
АМКУ вивчає причини подорожчання яєць і соняшникової олії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) з'ясовує цінові амплітуди на міжнародних біржах, враховуючи особливості кожного товарного ринку під час вивчення природи підвищення роздрібних цін на окремі продукти харчування, повідомив держрегулятор на сайті в п'ятницю, наводячи слова голови АМКУ Ольги Піщанської в її блозі в одному з вітчизняних видань.

"Нині досліджуємо природу підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Щодо цукру вже почали розслідування. Стосовно решти продуктів з'ясовуємо, на якій ланці відбулося первинне подорожчання. Це може бути рівень виробника, постачальника або торговельної мережі. Визначаємо, чи були в суб'єктів господарювання об'єктивні підстави так чинити, чи має це подорожчання ринкове підґрунтя", - зазначила вона.

Піщанська уточнила, що комітет постійно моніторить ціни на продукти харчування, щоб уникнути дефіциту та стабілізувати роздрібні ціни. Вона нагадала, що в 2020 році територіальне відділення АМКУ рекомендувало кільком великим торговельним мережам переглянути розмір націнки на продукти зі споживчого кошика, а також переглянути умови постачання товарів для збільшення конкуренції.

Голова АМКУ зазначила, що ціни на продукти встановлює ринок, а завдання держрегулятора - стежити за дотриманням чесної конкуренції. Комітет аналізує обґрунтованість цін виключно через призму конкурентного законодавства.

"Щодо ймовірної змови на ринку цукру ми подолали більшу частину шляху. Справу відкрито проти групи "Астарта" та ТОВ "Радехівський цукор", які на двох охоплюють близько 40% відповідного ринку. Торік вони синхронно підвищили ціни майже на 50%. Зараз розслідуємо цю справу, аби довести її до логічного завершення", - заявила Піщанська.

За її даними, наступний "стратегічний" великодній продукт - яйця, а також рослинна олія. Вона зазначила, що поки що рано говорити, чи є підстави для початку розслідування, чи зростання цін пояснюється кон'юнктурою ринку.

"З'ясувавши ці маркери, можемо робити обґрунтований висновок щодо наявності чи відсутності порушень та застосовувати засоби впливу на порушників", - підсумувала Піщанська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА