Інтерфакс-Україна
19:20 22.07.2024

Суд дозволив розглядати справу про розтрату 225 млн грн коштів заводу "Артем" у спеціальному порядку

2 хв читати
Суд дозволив розглядати справу про розтрату 225 млн грн коштів заводу "Артем" у спеціальному порядку

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) на засіданні в понеділок, 22 червня, дозволила застосувати спеціальне судове провадження у справі про розтрату коштів заводу "Артем", повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"22 липня 2024 року колегія суддів ВАКС підтримала позицію прокурора САП та ухвалила здійснювати спеціальне судове провадження (in absentia) стосовно організатора схеми розтрати $8,3 млн, що сягає понад 225 млн грн за курсом НБУ, при закупівлі державною акціонерною холдинговою компанією "Артем" устаткування для виготовлення продукції оборонного призначення, а саме серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів", - зазначено в повідомленні в телеграм-каналі.

У САП нагадали, що підозрюваний із квітня 2023 року переховується від слідства за кордоном.

Справу було скеровано до суду 2 травня 2024 року. У межах досудового розслідування встановлено, що у 2017 році іноземний підприємець, дізнавшись про виділення фінансування на технічне переоснащення та реконструкцію виробничих потужностей ДАХК "Артем", розробив план заволодіння цими коштами. Для реалізації заволодіння цими коштами особа вступила у злочинну змову з низкою посадовців, зокрема із заступником міністра. Ці посадовці, у свою чергу, забезпечили укладення контракту на закупівлю обладнання для ДАХК "Артем" із заздалегідь визначеною компанією, що була зареєстрована організатором схеми у США за видом діяльності "вантажні перевезення", проте мала всі ознаки фіктивності.

Для приховування цього факту та з метою усунення конкурентів компанії створили образ сертифікованого постачальника оборонної продукції для Міноборони США та суттєво завищили її показники продуктивності. Як наслідок, на рахунок цієї компанії державна компанія перерахувала $8,3 млн - половину вартості укладеного контракту, які вже наступного дня були перераховані на рахунок іншої компанії, яка використала кошти на інші потреби, не пов'язані з виконанням контракту.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Директор НАБУ: вітаємо контррозвідувальні заходи СБУ, але подібні дії не можуть бути підставою для знищення антикорупційної інституції

Глави МЗС України та Франції відвідали Харків та обговорили посилення ППО

Керівник САП: працівники СБУ, які проводять перевірку дотримання законодавства про держтаємницю, доступу до матеріалів справ не отримували

Прем’єрка України заявляє про необхідність нової програми з МВФ у разі затягування війни – Bloomberg

Мін’юст, Міноборони та Мінветеранів запустили соцпроєкт для підвищення правової обізнаності захисників та їхніх родин

Лідер "Батьківщини" Тимошенко назвала світлим днем в Раді обмеження незалежності НАБУ/САП

Керівник САП про прийнятий Радою законопроєкт: це кінець незалежної роботи двох антикорупційних інституцій

Директор НАБУ: просимо президента ветувати законопроєкт, який знищує незалежність антикорупційних органів

TI закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт про обмеження незалежності НАБУ та САП

Фактично зараз створюється загроза євроатлантичним прагненням нашої країни – директор НАБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА