Україна має механізми конфіскації коштів, незаконно одержаних головами МСЕК - голова Верховного Суду
Правова система України передбачає механізми конфіскації незаконно одержаних головами МСЕК мільйонних коштів як хабарів, сказав голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.
Коментуючи журналістам у вівторок у Києві наявність правових підстав для конфіскації коштів у затриманих голів МСЕК у контексті заяви голови Національного агентства з питань запобігання корупції Віктора Павлущика про неможливість такої конфіскації через відсутність процедури, Кравченко сказав: "Думаю, що в держави достатньо правових механізмів, щоб визначитися з такими речами".
За його словами, у країні є конкретні правові механізми для конфіскації коштів, і цю конкретику буде визначено під час розслідування кримінального провадження.
"Це має бути чітка процедура... якщо йдеться про обшуки в кримінальному провадженні... Це може бути визнано неправомірною вигодою, якщо буде доведено. Якщо лише частина цих коштів (буде визнана незаконно отриманою - ІФ-У), то може бути загальна конфіскація", - сказав він.
Кравченко також наголосив, що, крім ст. 368 КК (неправомірна вигода), за останні 10 років значно змінилося антикорупційне законодавство. Нині воно включає поняття "незаконне збагачення".
Голова Верховного Суду пояснив, що для процедури спеціальної конфіскації має бути доведено, що ці кошти одержано злочинним шляхом. Тобто теоретично в керівників МСЕК можуть конфіскувати кошти як за процедурою загальної конфіскації, так і за спецконфіскацією.
Він також пояснив, що кошти від конфіскації надходять лише в дохід держави.