Інтерфакс-Україна
12:53 24.12.2024

Мазут поступово розповсюджується акваторією Чорного моря

2 хв читати
Мазут поступово розповсюджується акваторією Чорного моря
Фото: https://www.facebook.com/EnvironmentalofUkraine

За попередніми даними, мазут після аварії російських танкерів досяг м. Анапа (РФ), нафтопродукти продовжують витікати з затонулих суден, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України з посиланням на модельні розрахунки, проведені Українським науковим центром екології моря (УкрНЦЕМ) для періоду з 23 по 29 листопада 2024 року.

"За попередніми розрахунками та відповідно до наявної інформації УкрНЦЕМ, яка підтверджує результати попереднього моделювання, мазут досяг суходолу рф аж до м. Анапа. Але, як показують супутникові знімки, частина нафтопродуктів залишилась у затонулій частині судна та поступово вивільняється у морську воду. Основні результати свідчать про те, що мазут продовжує витікати із затонулого судна, забруднюючи Керченську протоку та узбережжя Криму. Проте спостерігається поступове переміщення забруднення у східному напрямку, до відкритої акваторії Чорного моря", - ідеться в повідомленні в телеграм-каналі.

У понеділок, 23 грудня, пляма мазуту концентрувалася в районі Керченської протоки. Однак, згідно з розрахунками, в наступні дні мазут під впливом вітрів і течій почне поступово розширюватися. За даними УкрНЦЕМ, до ключових загроз у цей період можна зарахувати забруднення прибережних природоохоронних територій України, зокрема, територій Опукського природного заповідника та ландшафтного парку "Мис Такиль" у Криму.

З 25 грудня через зміну синоптичної ситуації прогнозується поступовий рух нафтопродуктів у північно-західному напрямку. Це, ймовірно, створить потенційну загрозу досягнення мазутом південного узбережжя Криму. Надалі мазут може знову поширитися на північ від точки, де затонуло судно, в напрямку Азовського моря, що підтверджується результатами моделювання на 27-29 грудня.

Мінприроди зазначає, що на сьогодні досі залишаються невідомими точна кількість мазуту, що залишається у затонулій частині судна, та швидкість витікання мазуту, яка може залежати від гідрологічних умов, ступеня руйнування корпусу судна та інших факторів. Ці фактори створюють значну невизначеність у прогнозуванні масштабів забруднення.

15 грудня повідомлялося про те, що в Керченській протоці тонуть два танкери - "Волгонєфть 212" і "Волгонєфть 239". На борту танкерів перебували 13 і 14 осіб відповідно. Рятувальники евакуювали 13 членів екіпажу танкера "Волгонєфть 212", але один із них загинув. Танкери переміщували мазут. У морі фіксують розлив нафти.

17 грудня міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук повідомила, що попередньо збитки внаслідок аварії двох танкерів у Керченській протоці можуть сягати $14 млрд.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Харківська міськрада перейменувала два топоніми на честь загиблих льотчиків Устименка і Меся

Результати всіх основних сесій НМТ-2025 розміщено в персональних кабінетах - УЦОЯО

Держкомтелерадіо додало 6 книжок до переліку антиукраїнських видань в червні

Інформація про провальний НМТ-2025 і неявку учасників не відповідає дійсності - Міносвіти

Кличко відхилив петицію про звільнення київських чиновників, які у день жалоби святкували день народження Поворозника

СБУ повідомляє про припинення громадянства України митрополита Онуфрія

Макрон розповів Зеленському про розмову з Путіним - радник президента

Мобілізації чоловіків до 25 річного віку не буде – член комітету Ради з питань нацбезпеки

КМДА заявляє про неможливість введення мобільних укриттів в експлуатацію, голова КМВА заявляє про вимогу воєнного часу

Припортову інфраструктуру Одеської області пошкодили російські БПЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА