15:30 21.12.2012

СБУ завершила розслідування справи проти Мельниченка за розголошення держтаємниці - адвокат

2 хв читати

Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) завершило розслідування кримінальної справи, відновленої суддею Печерського райсуду Києва Родіоном Кірєєвим стосовно екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка за розголошення ним державної таємниці.

Як повідомив журналістам у п'ятницю адвокат М.Мельниченка Микола Неділько, починаючи з 20 грудня він і М.Мельниченко розпочали ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, яка налічує 17 томів.

Адвокат зазначив, що слідство прибрало з обвинувачення, висунутого М.Мельниченку, статтю 358 (підробка документів), залишивши інкриміновані раніше "перевищення влади або службових повноважень" і "розголошення державної таємниці".

М.Неділько додав, що 19 грудня йому та його підзахисному з Генеральної прокуратури надійшов лист, у якому зазначається, що "з огляду на те, що докази, зібрані під час досудового слідства, є достатніми для складання обвинувального акта, слідчому доручено виконати вимоги ч. ч. 1-3 ст. 290 КПК щодо відкриття матеріалів кримінального провадження".

За словами адвоката, в листі наголошується, що відповідно до ч. 6 цієї статті КПК Генпрокуратура просить його та М.Мельниченка "надати доступ до будь-яких речових доказів або їх частин, документів або копій із них, що містять відомості, які сторона захисту має намір використовувати як докази в суді".

"Якщо раніше захист міг у суді використовувати несподівані для сторони обвинувачення ходи, то, виходячи з українських реалій, розкриття захистом доказів, які вказуватимуть на невинуватість обвинуваченого, надає можливість прокурору використовувати отримані матеріали на свою користь", - наголосив адвокат екс-майора.

М.Неділько також зазначив, що "в основу обвинувачення Мельниченка, хоч як дивно, покладено записи, зроблені ним у кабінеті Леоніда Кучми, його свідчення, які він надавав у справі викрадення та вбивства Георгія Гонгадзе, свідчення Кучми, свідчення Литвина, Деркача та інших колишніх і нинішніх державних діячів".

Агентство "Інтерфакс-Україна" поки що не має у своєму розпорядженні коментарів СБУ з цього приводу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон провів розмову зі Стармером і Зеленським

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА