12:18 31.07.2013

МІУ пропонує укрупнити пасажирських автоперевізників і перевести пільговиків на адресну допомогу

2 хв читати

Міністерство інфраструктури України (МІУ) пропонує допускати до участі в конкурсі на пасажирські автоперевезення перевізників, що мають власні або взяті у фінансовий лізинг автобуси з сумарною пасажиромісткістю не менше 220 місць для сидіння.

Це закріплено згідно з новою редакцією законопроекту "Про автомобільний транспорт", оприлюдненою на веб-сайті Мінінфраструктури.

Документ також передбачає перехід на адресну допомогу громадянам України, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Крім того, законопроект передбачає: вимоги до репутації перевізників, фінансовий стан та професійну компетенцію для допуску на ринок перевезень; вимоги до фінансового становища для експедиторів; вимоги до персоналу автомобільного транспорту; запобігання здійсненню регулярних перевезень без дозвільних документів під виглядом інших видів перевезень та впровадження відшкодованого вилучення за роботу без ліцензії та/або дозволу.

Також передбачається впровадити визначення пріоритетів під час формування маршрутної мережі; надання переваг під час проведення конкурсу перевізників з власними новими транспортними засобами.

Законопроект, крім іншого, передбачає запровадження системи управління безпекою перевезень та проведення технічних розслідувань причин дорожньо-транспортних пригод; імплементацію вимог Євросоюзу до конструкції та технічного стану транспортних засобів, зокрема щодо обладнання їх системами безпеки; впровадження державного ринкового нагляду і контролю виробництва автомобілів та їх складових частин; підвищення рівня відповідальності перевізників і введення відповідальності суб'єктів господарювання, які здійснюють автостанційну діяльність, за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

На думку розробників законопроекту, він має врегулювати відносини між автомобільними перевізниками, автостанціями, підприємствами технічного сервісу, замовниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

"Проект акта спрямований на створення цивілізованого ринку автотранспортних перевезень в Україні, що є передумовою створення єдиного економічного простору з іншими державами. Ухвалення вищезазначених пропозицій значно підвищить привабливість галузі для інвестицій", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Реалізація проекту акта не потребує додаткового фінансування з державного бюджету, і, окрім цього, сприятиме вирішенню низки проблем розвитку адміністративно-територіальних одиниць у сфері автомобільного транспорту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

Через удар ворожого дрона по селу на Харківщині поранено мирного мешканця

Польща переобладнає цивільні аеропорти під військові завдання

Макрон провів розмову зі Стармером і Зеленським

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА