Інтерфакс-Україна
11:29 19.01.2014

Чергове засідання у справі Осмаєва не відбулося через технічні проблеми, наступне - 28 січня

2 хв читати
Чергове засідання у справі Осмаєва не відбулося через технічні проблеми, наступне - 28 січня

Чергове засідання Приморського районного суду у справі головного обвинуваченого у підготовці теракту проти президента Росії Володимира Путіна Адама Осмаєва не відбулося.

Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" цивільна дружина Аміна Окуєва, причина перенесення засідання - несправність відеотехніки, на якій мали демонструвати ще одну частину відеозапису допитів ще одного фігуранта справи - Іллі П’янзіна.

Наступне засідання призначено на 28 січня.

Адама Осмаєва затримали в Одесі 4 лютого 2012 року за підозрою в скоєнні вибуху 4 січня 2012 року на вулиці Тираспольській в Одесі. Тоді під час вибуху загинув 26-річний громадянин РФ Руслан Мадай і серйозно постраждав 28-річний громадянин Казахстану Ілля П’янзін.

Через деякий час кримінальну справу, яку порушили раніше органи МВС за ст. 263 КК України ("незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами"), Генпрокуратура України направила для розслідування до слідчого відділу управління СБУ в Одеській області, тому що на місці пожежі правоохоронці знайшли елементи саморобних вибухових пристроїв. Тим часом І.П’янзіна було також затримано і він почав активно співпрацювати зі слідством.

27 лютого в СБУ заявили, що завдяки затриманню в Одесі російські та українські спецслужби запобігли планам терористів з підготовки замаху на В.Путіна після президентських виборів у РФ. У березні 2012 року свідчення підозрюваних дозволили порушити відносно затриманих справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 258-3 КК України ("створення терористичної організації"), ст. 14, ст. 258 КК України ("підготовка теракту").

Влітку 2012 року РФ попросила в України видати їй А.Осмаєва та І.П’янзіна, проте захист обох підозрюваних у тероризмі оскаржив рішення ГПУ про їх видачу у судах. І, незважаючи на те, що суди підтвердили законність екстрадиції обох затриманих у РФ, затримка дозволила адвокатам А.Осмаєва подати заяву про незаконність його екстрадиції до РФ до Європейського суду з прав людини. Адвокати І.П’янзіна готували аналогічну заяву, але подати її не встигли - наприкінці серпня 2012 року І.П’янзіна доправили до РФ, де він вже відмовився від своїх свідчень, зроблених в Україні.

Слідство у кримінальній справі стосовно А.Осмаєва завершилося восени, 16 листопада ГПУ затвердила обвинувальний висновок та направила до Приморського райсуду Одеси кримінальну справу за обвинуваченням А.Осмаєва. Попередньо засідання у цій справі відбулося 5 грудня. На ньому суд відхилив клопотання захисту А.Осмаєва про відправку справи на дорозслідування. Перше засідання у справі А.Осмаєва по суті відбулося 24 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До лікарні звернулась херсонка, яка вчора потрапила під удар російського дрона

У Куп’янську внаслідок атаки ворожого fpv-дрону двоє постраждалих

Сайт Верховної Ради закритий на технічні роботи

Американська торговельна палата закликає Зеленського до вето на закон про позбавлення незалежності НАБУ/САП

Кос після розмови зі Свириденко та Качкою: Ми продовжимо працювати з Україною над необхідними реформами

Центр громадянських свобод закликав президента України ветувати прийнятий Радою закон щодо НАБУ і САП

"Укроборонпром" оголосив конкурс на посаду генерального директора, Сметаніна призначено в.о.

У Києві від негоди постраждали люди: п'ятьох осіб, зокрема 13-річну дівчинку, госпіталізовано

У Києві проходить акція проти прийнятого Радою законопроєкту №12414, який обмежує незалежність НАБУ та САП

ГАР Міноборони закликала Зеленського накласти вето на законопроєкт щодо ліквідації незалежності САП та НАБУ – він підриває обороноздатність країни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА