Інтерфакс-Україна
18:04 12.08.2014

Збалансований курс гривні залишається на рівні 11,5-11,9 грн/$1 - голова НБУ

3 хв читати
Збалансований курс гривні залишається на рівні 11,5-11,9 грн/$1 - голова НБУ

Падіння гривні останніми тижнями викликане військовими діями на сході країни та панічними настроями підприємств і населення, тоді як фундаментальних підстав для девальвації національної валюти немає, заявляє голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

"Збалансований курс гривні залишається на рівні 11,5-11,9 грн/$. Ніяких економічних факторів для курсу 13 грн/$1 або 13,5 грн/$1 не існує. Це лише панічні настрої", - сказала вона у Верховній Раді у вівторок.

В.Гонтарева заявила, що Нацбанк стабілізує гривню найближчим часом і розраховує зробити це ринковими методами, але якщо їх не вистачатиме, то вдасться до адміністративних заходів, робота над якими вже триває за погодженням із Міжнародним валютним фондом (МВФ).

За її словами, зокрема, норму обов'язкового продажу валютної виручки може бути збільшено з 50% до 100%.

Голова НБУ зазначила, що у рамках програми співпраці з МВФ Україна з квітня проводить політику гнучкого обмінного курсу та розпочала перехід до інфляційного таргетування. Водночас вона наголосила, що Нацбанк готовий у разі потреби виходити на ринок для згладжування надмірно різких необґрунтованих коливань.

В.Гонтарева уточнила, що за останні сім днів НБУ тричі вже виходив на ринок, згладжуючи панічні настрої, і спрямував на підтримку гривні $150 млн.

"У нас є можливість робити ще інтервенції, не доходячи до мінімального рівня резервів (обумовленого в програмі з МВФ - ІФ). Його ми чіпати не будемо", - сказала голова НБУ.

Вона ще раз наголосила, що навіть за курсу 11,7 грн/$1 та з урахуванням надходження $500 млн від Світового банку та $1,4 млрд від МВФ платіжний баланс України у серпні буде профіцитним.

"Ми робитимемо все можливе, щоб стабілізувати курс на збалансованому рівні, який я вам назвала", - зазначила В.Гонтарева.

Голова Нацбанку порадила не піддаватися панічним та спекулятивним настроям і не купувати валюти, оскільки незабаром це призведе до збитків.

Водночас вона не змогла точно визначити час остаточної стабілізації ситуації на валютному ринку через тривалі військові дії на сході.

"Я скажу вам, коли ми все стабілізуємо, (тоді), коли ви мені скажете, коли ми закінчимо війну. Війна - destroyer (руйнівник - англ.), який дестабілізує ситуацію", - пояснила голова НБУ.

За її словами, лише напередодні їй зателефонували кілька банкірів і сказали, що вже розпочалася війна, хоча йшлося лише про організацію гуманітарного конвою з Росії.

В.Гонтарева відкинула звинувачення, що послаблення гривні пов'язане з черговою порцією непідкріпленого рефінансування, отриманою банками від НБУ. "Ні копійки рефінансування на підтримку ліквідності банків не було видано", - заявила головний банкір.

Вона також особливо наголосила, що банки з російським капіталом жодного разу не зверталися до Нацбанку по фінансування, підтримуючи свою ліквідність та обов'язкові резерви на достатньому рівні, незважаючи на те, що відплив вкладів у них був одним із найбільших на ринку, сягаючи 50%.

Як повідомлялося, різке падіння курсу гривні, що кілька років трималося на рівні близько 8-8,1 грн/$1, розпочалося в січні цього року. Офіційний курс гривні вперше пробив позначку 12 грн/$1 10 квітня цього року, сягнувши мінімального значення в 12,97709 грн/$1 14 квітня, після чого за два дні різко зміцнився до 11,40 грн/$1 і закріпився біля цієї відмітки на наступні кілька місяців.

Другий раз офіційний курс опустився нижче за 12 грн/$1 30 липня, і Нацбанку вдалося лише на один день - 1 серпня - зміцнити його вище за рівень, після чого розпочалося чергове падіння, що триває досі. Зокрема, у вівторок курс гривні на міжбанку впав до 13,25-13,6 грн/$1, а офіційний опустився до історичного мінімуму майже в 13,14 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував розмову з Макроном

Росіяни продовжують атакувати БпЛА мешканців Херсону, є жертва та постраждалий

Зеленський за результатами переговорів з представниками США: Мир можливий лише завдяки силі

Ворог повторно вдарив по Херсону під час ліквідації рятувальниками пожежі

Одним із пріоритетів оновленого уряду буде збільшення власного виробництва зброї і розвиток усіх оборонних проєктів

Зеленський обговорив з віце-прем’єром Данії посилення ППО і подальший розвиток данської моделі

Зеленський планує запропонувати кандидатуру Шмигаля на посаду міністра оборони

США можуть продавати ракети малої дальності та снаряди членам НАТО для подальшої передачі Україні

Келлог заявив, що обговорить з Зеленським угоду Трампа з НАТО щодо поставок американської зброї

Генсек НАТО про угоду із США: Україна отримає величезну кількість військового обладнання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА