13:14 23.01.2015

Податковий компроміс дозволить залучити до бюджету до 3 млрд грн - голова ДФС

2 хв читати
Податковий компроміс дозволить залучити до бюджету до 3 млрд грн - голова ДФС

Введення механізму податкового компромісу, що передбачає добровільне уточнення недоплачених податкових зобов'язань платниками податку на прибуток та податку на додану вартість (ПДВ) зі ставкою 5% протягом 90 днів, надасть можливість залучити до бюджету в 2015 році до 3 млрд грн, повідомив голова Державної фіскальної служби (ДФС) України Ігор Білоус.

"Закон вступив в силу. У нас вже з'явилися перші процеси. У нас є на все про все близько 160 днів. Ми очікуємо мільярдних надходжень, мінімум від 1 до 3 млрд грн", - сказав він на прес-конференції в Києві в п'ятницю.

Відповідно до закону № 63-VIII від 25 грудня 2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу", для реалізації режиму податкового компромісу платникам податків запропоновано надати певні преференції, а саме сплатити лише частину завчасно незадекларованих платежів або неузгоджених податкових зобов'язань, відсутність юридичної відповідальності (фінансової, адміністративної та кримінальної) за ці правопорушення, звільнення від податкових перевірок за уточненні і перевірені податкові періоди в наступних звітних періодах тощо.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 червня 2014 року підтримала в першому читанні урядовий законопроект про податковий компроміс, що передбачає добровільне уточнення недоплачених податкових зобов'язань платниками податку на прибуток і ПДВ у розмірі 15% протягом 60 днів з моменту набуття чинності закону з урахуванням пропозиції профільного комітету про необхідність його доопрацювання до другого читання. Водночас під час розгляду законопроекту в другому читанні і загалом парламентарі відмовилися його ухвалювати. Під час подальшого розгляду варіанта цього закону було запропоновано знизити ставку з 15% до 5%, при цьому збільшивши термін для уточнення даних з 60 до 90 днів. Однак парламентарі так і не проголосували за цей законопроект.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА