Разом із "Південмашем" Україна втратить статус космічної держави - Кучма
Другий президент України (1994-2005) Леонід Кучма, який тривалий час очолював "Південмаш", занепокоєний припиненням роботи цього відомого у світі виробника ракетоносіїв і закликає керівництво країни оперативно ухвалити рішення щодо його порятунку і захисту космічного статусу України.
"Разом із "Південмашем" Україна втратить своє обличчя як сучасна країна з передової інженерної думки і високорозвиненою промисловістю. Втратимо і навряд чи зможемо повернути собі статус космічної держави", - прокоментував він агентству "Інтерфакс-Україна" інформацію про наказ генерального директора підприємства призупинити його роботу до 2 березня.
Причиною стала складна ситуація на підприємстві, викликана відсутністю державних замовлень і проблеми з поставками комплектувальних.
"Цей наказ - дуже важке рішення, хоча, напевно, не безвихідне. І це біда не лише "Південмашу", але і, на мій погляд, всієї країни", - вважає Л. Кучма, колишній генеральний директор підприємства з 1986 року до 1992 ріоку, коли він очолив уряд України.
Він наголосив, що "Південмаш" є унікальним підприємством, що забезпечує Україні статус космічної держави. "Хотілося б, щоб саме з таких позицій керівництво країни дивилося на цю ситуацію і оперативно ухвалило конкретні рішення", - зазначив Л. Кучма.
Держпідприємство "Південний машинобудівний завод імені Макарова" (Південмаш, Дніпропетровськ) - одне з головних підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракет-носіїв та супутників громадянського, наукового і військового призначення.
На початку цього року підприємство повідомило, що обсяг укладених на сьогоднішній день контрактів "Південмашу" на 2015 рік оцінюється майже в 1 млрд грн, а додаткова потреба в дозавантаженні виробничих потужностей - у 1,5 млрд грн.