Створення Україною балістичної ракети середнього радіуса запобігло б агресії РФ у 2022 році - Кучма
Другий президент України (1994-2005 рр.), ексгенеральний директор Південного машинобудівного заводу ("Південмаш") Леонід Кучма сподівається на велике майбутнє українського ракетобудування і переконаний, що воно може зробити вагомий внесок у перемогу України у війні.
"Українське ракетобудування - моя доля, моя гордість, мій біль. І моя надія. Я сподіваюсь, що воно має велике майбутнє. І це вже не лише мій рідний "Південмаш" і КБ "Південне", а й ціла низка виробників, про чиї розробки ми вже встигли дізнатися (як, наприклад, про "Нептун") або ж вони ще й досі медійно невідомі, тому що мають ставати для ворога страшним сюрпризом", - сказав Кучма в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він зазначив, що ще після початку "гібридної війни" РФ 15 років тому почав говорити про необхідність відновлення українського ракетобудування і закликав державу вкладати стратегічні інвестиції в розробки КБ "Південне" і "Південмаш".
"Там готові запропонувати те, що Україні було життєво необхідно. Я впевнений: якщо б до 2022 року ми створили б власну балістичну ракету середнього радіуса дії, здатну досягати Москви, це стало б засобом неядерного стримування Росії та утримало б від агресії Путіна", - наголосив другий президент.
При цьому він наголосив, що те, як буде організовано українське ракетне виробництво, чи повернеться в його номенклатуру космічна складова, залежить від багатьох чинників, зумовлених війною.
"Скільки триватиме війна, стільки і це виробництво буде пріоритетною ціллю атак РФ... Але внесок ракетобудівних підприємств у нашу перемогу може бути таким вагомим, що будь-які зусилля з гарантування їхньої безпеки будуть стратегічно виправдані", - наголосив Кучма.