Інтерфакс-Україна
13:45 18.07.2015

Ватикан дав старт процесу канонізації митрополита УГКЦ Андрія Шептицького

1 хв читати
Ватикан дав старт процесу канонізації митрополита УГКЦ Андрія Шептицького

Папа Римський Франциск 17 липня оголосив спеціальний декрет про героїчність чеснот митрополита Української греко-католицької церкви (УГКЦ Андрія Шептицького (1865-1944), що необхідно для початку процесу беатифікації (канонізації) духовного лідера українських греко-католиків.

Як повідомляється на сайті української служби "Польського радіо", попередні спроби беатифікації митрополита Андрія Шептицького у 1950-1960-х рр. Ватикан відкинув, зокрема через втручання примаса Польщі архієпископа Станіслава Вишинського. Іван Павло II під час візиту до Львова у 2001 році відзначив пастирську діяльність владики Андрія і висловив сподівання, що коли-небудь його приєднають до блаженних.

Митрополит Андрій Шептицький, 150-річчя з дня народження якого відзначають в Україні, був духовним лідером УГКЦ з 1901 року до самої смерті в 1944 році. Під час Другої світової війни він допоміг врятувати понад 150 єврейських життів. Ризикуючи власним життям, митрополит переховував євреїв у своїй резиденції і організував притулок у монастирях церкви для понад ста єврейських дітей, з яких нікого не було видано або втрачено. Митрополит Шептицький протестував проти кривавої політики Німеччини стосовно євреїв. Протягом усього свого життя був відданий ідеї збереження української культурної спадщини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рютте відкидає можливість російського вето на вступ України до НАТО

Частина республіканців у Конгресі США різко критикують план Трампа щодо України - ЗМІ

Експорт нафти з РФ завдяки санкціям впав на 15-20% – Власюк

Сили оборони відбили з початку доби 216 ворожих атак - Генштаб

Бригади повинні самостійно готувати поповнення до бойових дій відповідно до конкретних вимог - Паліса

Жінка й дитина загинули в Херсоні внаслідок атаки російського дрона – прокуратура

Прокурор Джорджії закрив справу проти Трампа і його союзників про втручання у вибори

Кількість загиблих у пожежі в Гонконгу зросла до 36 людей, ще 279 – зникли безвісти

Ще п'ятьох кримчан засудили окупанти до 13-19 років колонії за участь у Хізб ут-Тахрір

Українські воїни захищають позиції, і це основа нашої можливості вести перемовини в інтересах країни - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА