Інтерфакс-Україна
13:01 01.10.2015

Заява Мін'юсту РФ щодо Савченко свідчить про те, що обвинувальний вирок для неї вже заготовлений

2 хв читати
Заява Мін'юсту РФ щодо Савченко свідчить про те, що обвинувальний вирок для неї вже заготовлений

Заяви Міністерства юстиції Росії про можливість повернення до України українською льотчиці, народного депутата Надії Савченко після винесення вироку російським судом свідчить про вже заготовлене рішення суду, заявляє глава Мін'юсту України Павло Петренко.

"Мін'юст РФ ще раз підтвердив, що в Росії судова система та суди є кишеньковими. Така заява ще до того, як винесено вирок стосовно Надії російським судом, свідчить лише про одне – що цей вирок вже заготовлено, і він точно є обвинувальним", - сказав він у четвер на брифінгу в Києві, коментуючи відповідну заяву Мін'юсту РФ.

Глава українського Мін'юсту заявив, що такі заяви "далекі від суті юстиції і справедливості". "Їм повинно бути соромно за те, що вони дозволяють собі такі заяви ще до вироку суду", - сказав П. Петренко.

Він додав, що українська влада зі своєї сторони докладе всіх зусиль для того, щоб Н.Савченко, яка стала "заручницею російського режиму", повернулася в Україну.

У повідомленні прес-служби Мін'юсту Росії, що надійшло 1 жовтня на запит "Інтерфаксу", зазначалося, що питання можливої видачі Україні військовослужбовцем цієї країни Надії Савченко після винесення щодо неї вироку суду може обговорюватися за обов'язкової умови визнання Україною рішення російської інстанції і гарантій покарання засудженої на батьківщині.

"Відповідно до статті 471 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) РФ, в передачі особи може бути відмовлено у разі... невизнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ або визнання судом або іншим компетентним органом іноземної держави вироку суду РФ без встановлення порядку та умов відбування засудженим покарання", - йдеться в повідомленні прес-служби.

У ньому наголошується, що "при вступі в Мін'юст Росії клопотання про передання засудженого громадянина України для подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі до держави її громадянства, її буде розглянуто відповідно до положень Конвенції про передання засуджених осіб - ІФ) і КПК РФ".

У відомстві нагадали, що питання передання засуджених між Росією і Україною вирішуються на підставі положень Конвенції про передання засуджених осіб 1983 року і КПК РФ.

"У відповідності зі статтею 2 Конвенції звернення про передання засуджена особа має право заявити до Мін'юсту Росії або до компетентного органу іноземної держави (Мін'юст України). Засуджена особа може бути передана за дотримання низки умов, зокрема за умови вступу в законну силу вироку суду і згоди самого засудженого (стаття 3 Конвенції)", - пояснили в Мін'юсті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА