Інтерфакс-Україна
15:16 27.11.2015

Запропоновані президентом зміни Конституції в частині правосуддя відкладають визнання Україною юрисдикції МКС - Асоціація правників України

2 хв читати

Запропонований президентом Петром Порошенком проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" відкладає набуття чинності положенням про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МУС), вважають в Асоціації правників України (АПУ).

Експерти АПУ в оприлюдненій асоціацією публічній позиції щодо законопроекту зазначають, що, згідно із законопроектом, Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом МКС (частина шоста статті 124 Конституції України в редакції проекту).

Водночас у законопроекті пропонується передбачити, що відповідне положення набуває чинності лише через три роки з дня, що йде за днем публікації цього закону.

"Таким чином, змінами до Конституції, внесеними на розгляд парламенту президентом України, вкотре відтерміновано можливість визнання Україною юрисдикції МКС. АПУ вважає подальше зволікання з вирішенням питання щодо ратифікації Україною Римського статуту неприйнятним", - вважають в асоціації.

"Події двох останніх років (злочини проти Майдану, анексія Криму, російська агресія на сході України) засвідчують важливість та актуальність цього питання для України і необхідність справедливого та неупередженого розслідування злочинів проти людяності, військових злочинів та злочинів агресії, які мали місце під час цих подій", - наголосили в АПУ.

Крім того, юристи зазначають, що ратифікація Римського статуту також є зобов'язанням України відповідно до угоди про асоціацію з ЄС (стаття 8). При цьому українська сторона заявила, що зобов'язання щодо ратифікації Римського статуту МКС буде виконано після внесення відповідних змін до Конституції України.

Асоціація зазначає, що визнання Україною юрисдикції МКС "стане справжнім тестом на зрілість влади та її відданість демократичним цінностям".

"АПУ закликає президента України, як ініціатора конституційних змін, переглянути свою позицію щодо відтермінування набрання чинності зазначеним положенням, а всіх суб’єктів конституційного процесу проявити політичну волю та забезпечити в рамках конституційного процесу усунення перепон щодо визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду", - вважають в Асоціації правників України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко: вибух в Києві не має відношення до ТЕЦ-6

Росіяни продовжують зберігати високу активність на покровському та лиманському напрямках – Генштаб ЗСУ

На околиці Харкова сталася масштабна ДТП, троє осіб постраждали

Президент підписав новий санкційний пакет, направлений проти російських фінансових схем

В результаті ДТП за участю пасажирського автобуса в Угорщині тяжкі травми отримали четверо українців – МЗС України

Росіяни атакували Херсон, є постраждалі – ОВА

В Києві через спеку обмежено рух вантажівок – патрульна поліція

На Харківщині автівка наїхала на вибухонебезпечний предмет, шпиталізовано двох літніх чоловіків

Україна завершила вісім етапів великого обміну полоненими з РФ – Зеленський

В Україні в найближчі дві доби на більшості територій без опадів, місцями короткочасні дощі – Укргідометцентр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА