17:10 25.12.2015

Нотаріуси з 1 січня зможуть здійснювати держреєстрацію нерухомості з повним обсягом повноважень

2 хв читати
Нотаріуси з 1 січня зможуть здійснювати держреєстрацію нерухомості з повним обсягом повноважень

Нотаріуси з 1 січня 2016 р. зможуть здійснювати державну реєстрацію нерухомості без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна, пояснила адвокат, старший юрист правової групи "Побережнюк і Партнери" Олена Проценко.

"Із 1 січня 2016 року набуде чинності нова редакція закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами юриста, згідно з новою редакцією закону про держреєстрацію речових прав, змінено організаційну систему державної реєстрації прав. Тепер цю систему становитимуть Міністерство юстиції України та його територіальні органи, суб'єкти держреєстрації прав (виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад, тощо) і державні реєстратори речових прав на нерухоме майно.

"До державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно цей закон відносить, зокрема, нотаріусів. Отже, з 1 січня 2016 року нотаріуси здійснюватимуть функції державних реєстраторів прав", - сказала вона.

О.Проценко уточнила, що раніше нотаріуси також відносилися до суб'єктів державної реєстрації прав (спеціальний суб'єкт), але мали обмежені повноваження в цій сфері. Так, нотаріуси могли здійснювати державну реєстрацію прав у разі вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва.

"Згідно з новою редакцією закону, нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та зможуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна. Отже, нотаріуси стануть одними із суб'єктів держреєстрації прав із повним обсягом повноважень згідно з законом", - сказала вона.

При цьому О.Проценко наголосила, що "нотаріуси здійснюватимуть державну реєстрацію права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна".

У свою чергу, київський нотаріус Олександр Биченко позитивно оцінив це нововведення, яке, зокрема, дасть змогу підвищити якість послуг реєстрації.

"В Україні близько восьми тисяч нотаріусів, вони доступні, комфортні і набагато юридично компетентніші за реєстраторів, а також матеріально відповідальні за свої дії", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Крім того, за словами нотаріуса, передання нотаріусам повного обсягу послуг з реєстрації зменшує корупційні ризики, а також зближує правове поле України з правовим полем більшості європейських країн "де нотаріус реєструє практично все в юридичному полі країни".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прикордонники розшукали двох чоловіків, які заблукали в горах, намагаючись потрапити до Румунії

У Запоріжжі завершили пошуково-рятувальні роботи - МВС України

Оцінка кількості можливих миротворців у 200 тис. адекватна, питання знайти людей і бюджет, вважає експерт Чмут

Україна багато чого може запропонувати Європі для зміцнення оборони - від досвіду війни до ОПК - керівник "Повернись живим" Чмут

Кабмін доручив міністерствам щорічно проводити заходи з оптимізації щонайменше трьох типових робочих процесів

Кабмін затвердив порядок аналізу та оптимізації робочих процесів у центральних органах влади

Кабмін затвердив перелік посад держслужби категорій "Б" і "В", кандидати на зайняття яких зобов'язані володіти англійською мовою

В Україні в найближчі дві доби без опадів, вночі місцями туман - Укргідрометцентр

Сили оборони повторно завдали удару по Рязанському НПЗ - Генштаб ЗСУ

Зеленський: тільки рішучість може зупинити російських терористів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА