17:10 25.12.2015

Нотаріуси з 1 січня зможуть здійснювати держреєстрацію нерухомості з повним обсягом повноважень

2 хв читати
Нотаріуси з 1 січня зможуть здійснювати держреєстрацію нерухомості з повним обсягом повноважень

Нотаріуси з 1 січня 2016 р. зможуть здійснювати державну реєстрацію нерухомості без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна, пояснила адвокат, старший юрист правової групи "Побережнюк і Партнери" Олена Проценко.

"Із 1 січня 2016 року набуде чинності нова редакція закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами юриста, згідно з новою редакцією закону про держреєстрацію речових прав, змінено організаційну систему державної реєстрації прав. Тепер цю систему становитимуть Міністерство юстиції України та його територіальні органи, суб'єкти держреєстрації прав (виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад, тощо) і державні реєстратори речових прав на нерухоме майно.

"До державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно цей закон відносить, зокрема, нотаріусів. Отже, з 1 січня 2016 року нотаріуси здійснюватимуть функції державних реєстраторів прав", - сказала вона.

О.Проценко уточнила, що раніше нотаріуси також відносилися до суб'єктів державної реєстрації прав (спеціальний суб'єкт), але мали обмежені повноваження в цій сфері. Так, нотаріуси могли здійснювати державну реєстрацію прав у разі вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва.

"Згідно з новою редакцією закону, нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та зможуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна. Отже, нотаріуси стануть одними із суб'єктів держреєстрації прав із повним обсягом повноважень згідно з законом", - сказала вона.

При цьому О.Проценко наголосила, що "нотаріуси здійснюватимуть державну реєстрацію права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна".

У свою чергу, київський нотаріус Олександр Биченко позитивно оцінив це нововведення, яке, зокрема, дасть змогу підвищити якість послуг реєстрації.

"В Україні близько восьми тисяч нотаріусів, вони доступні, комфортні і набагато юридично компетентніші за реєстраторів, а також матеріально відповідальні за свої дії", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Крім того, за словами нотаріуса, передання нотаріусам повного обсягу послуг з реєстрації зменшує корупційні ризики, а також зближує правове поле України з правовим полем більшості європейських країн "де нотаріус реєструє практично все в юридичному полі країни".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція ліквідувала call-центр в Одесі, співробітники якого викрадали кошти з банківських рахунків іноземців

ЄС виділяє EUR4,5 млн на 65 проєктів для 324 українських науковців - Міносвіти

Зеленський у Хмельницькому обговорив безпеку АЕС і призначив голову обладміністрації

В Азербайджані зможуть відпочити 60 українських дітей

В Угорщині від ножового поранення загинув українець, підозрюваного у злочині затримали - МЗС України

Наказ Міноборони, що визначає придатність до військової служби, набуде чинності з 4 травня

Зеленський у Хмельницькому відвідав солдатів, які лікуються після поранень

Прикордонники вилучили скрипку Страдіварі на українсько-польському кордоні

Кемерон під час візиту до Києва розпочав переговори щодо 100-річного партнерства між Україною та Великою Британією

У вихідні в Україні буде тепло, у неділю в Києві та низці областей короткочасні дощі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА