Інтерфакс-Україна
17:22 09.02.2016

МЕРТ наполягає на необхідності ухвалення закону про досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті

2 хв читати
МЕРТ наполягає на необхідності ухвалення закону про досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) наполягає на необхідності ухвалення законопроекту №3081д "Про державну підтримку кінематографії в Україні", який регулює досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті, повідомила заступник міністра - торговий представник України Наталія Микольська.

На своїй сторінці в Facebook Н.Микольська написала, що зараз Україна готує звіт для публічних слухань документа "Список 301" Торгового представника США, в якому будуть вказані країни-порушники інтелектуальної власності.

Вона зазначила, що від ухвалення закону залежатиме, чи буде Україна "знову визнана піратом №1".

За словами Н.Микольської, зараз законопроект №3081д готується до другого читання, відбулися обговорення з гравцями ринку, медіа-, телеком-операторами, інтернет-асоціаціями, асоціаціями правовласників, асоціацією друкарів, експертами Реанімаційного пакета реформ (РПР), виробниками фільмів і телепередач, телепродюсерами і громадськими активістами. Визначені ключові аспекти законопроекту: необхідність ідентифікації заявника і власника веб-сайту; відповідальність хостингу настає тільки у разі отримання заявки про порушення авторських прав і бездіяльності власників хостингу; провайдер як проміжна ланка, який не модифікує контент, не несе відповідальності; правовласник зобов'язаний надати документи, що підтверджують права власності.

Глава Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жаринова в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр" повідомила, що публічні слухання в США почнуться 1 березня.

Як повідомлялося, в травні 2015 року Торгове представництво США опублікувало "Список 301", в якому Україна входила до переліку країн-порушників прав інтелектуальної власності - до розділу Priority Watch List разом з 12 іншими країнами. У документі США закликали Україну вжити ефективних заходів для легалізації програмного забезпечення в держорганах. Цю проблему, разом з непрозорим адмініструванням збору роялті й неефективною боротьбою з ресурсами, що поширюють "піратський" контент, США назвали основними.

Україна отримала статус найбыльш "піратської" країни ще в 2013 році, проте санкції до неї не застосовувалися через складну політичну ситуацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

Зустріч "коаліції охочих" щодо безпеки в Чорному морі є технічною, потім країни представлять свої напрацювання - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА