Інтерфакс-Україна
17:22 09.02.2016

МЕРТ наполягає на необхідності ухвалення закону про досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті

2 хв читати
МЕРТ наполягає на необхідності ухвалення закону про досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) наполягає на необхідності ухвалення законопроекту №3081д "Про державну підтримку кінематографії в Україні", який регулює досудову процедуру боротьби з піратством в Інтернеті, повідомила заступник міністра - торговий представник України Наталія Микольська.

На своїй сторінці в Facebook Н.Микольська написала, що зараз Україна готує звіт для публічних слухань документа "Список 301" Торгового представника США, в якому будуть вказані країни-порушники інтелектуальної власності.

Вона зазначила, що від ухвалення закону залежатиме, чи буде Україна "знову визнана піратом №1".

За словами Н.Микольської, зараз законопроект №3081д готується до другого читання, відбулися обговорення з гравцями ринку, медіа-, телеком-операторами, інтернет-асоціаціями, асоціаціями правовласників, асоціацією друкарів, експертами Реанімаційного пакета реформ (РПР), виробниками фільмів і телепередач, телепродюсерами і громадськими активістами. Визначені ключові аспекти законопроекту: необхідність ідентифікації заявника і власника веб-сайту; відповідальність хостингу настає тільки у разі отримання заявки про порушення авторських прав і бездіяльності власників хостингу; провайдер як проміжна ланка, який не модифікує контент, не несе відповідальності; правовласник зобов'язаний надати документи, що підтверджують права власності.

Глава Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жаринова в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр" повідомила, що публічні слухання в США почнуться 1 березня.

Як повідомлялося, в травні 2015 року Торгове представництво США опублікувало "Список 301", в якому Україна входила до переліку країн-порушників прав інтелектуальної власності - до розділу Priority Watch List разом з 12 іншими країнами. У документі США закликали Україну вжити ефективних заходів для легалізації програмного забезпечення в держорганах. Цю проблему, разом з непрозорим адмініструванням збору роялті й неефективною боротьбою з ресурсами, що поширюють "піратський" контент, США назвали основними.

Україна отримала статус найбыльш "піратської" країни ще в 2013 році, проте санкції до неї не застосовувалися через складну політичну ситуацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти зберігають високу активність на покровському та новопавлівському напрямках – Генштаб ЗСУ

UAME ініціює розширення списку підсанкційних осіб у сфері культури - президент асоціації Санченко

На Донеччині через обстріли загинула одна людина, вісім дістали поранень

Кабмін виділив 1,6 млрд грн на облаштування навчальних полігонів та стрільбищ

Мерц закликає всі країни ЄС збільшити оборонні витрати, зберегти підтримку України

Літак президента Сербії Вучича після посадки у Баку продовжив свій шлях до Москви

Шмигаль доручив прискорити приватизацію "Сумихімпрому"

Мобілізований, який збирався навести російські КАБи на свій підрозділ, отримав 15 років в'язниці – СБУ

Уряд у 2025р виділив 2,9 млрд грн на програми і проєкти відбудови й розвитку Сумщини - Шмигаль

Мерц планує незабаром поїхати до України – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА