Україна готує передачу Таїланду чергової партії ОБТ "Оплот"
Україна готує до передачі тайському замовнику чергової партії основних бойових танків (ОБТ) "Оплот", що будуються на потужностях ДП "Завод ім. Малишева" (Харків) у рамках укладеної у 2011 році угоди обсягом понад $200 млн.
Згідно з повідомленням на сайті танкового заводу, виготовлення чергової партії "Оплотів" - на стадії остаточного складання, вже найближчим часом військова техніка буде передана на приймання замовника.
Як заявляє прес-служба, малишевці не тільки успішно мобілізували власні зусилля, а й змогли налагодити і прискорити роботу суміжників - постачальників комплектуючих.
"Збільшивши темп і стиснувши терміни виробництва, повністю вклалися в задані часові рамки, щоб найближчим часом успішно продемонструвати високий якісний рівень важкої бронетехніки в умовах полігону", - наголошується в повідомленні.
При цьому прес-служба акцентує: підприємство вже розпочало виготовлення наступної партії "Оплотів" для іноземних замовників.
Створений ХКБМ ім. Морозова на замовлення Міноборони України танк БМ "Оплот" прийнято на озброєння ЗСУ в травні 2009 року, в українську армію поставлені перші два танки. Угода обсягом понад $200 млн на постачання в Таїланд 49 українських танків БМ "Оплот" нового покоління укладена в 2011 році, в квітні 2012 року ДП "Завод ім. Малишева" розпочав реалізацію угоди. Обсяг витрат на освоєння серійного виробництва ОБТ "Оплот", за даними заводу, становив $30 млн. Перші п'ять машин було відвантажено тайського замовнику на початку 2014 року, ще п'ять - у грудні 2015 року, і 10 машин - навесні 2016 року.
За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна" в оборонному секторі, виконання тайської угоди планується завершити в повному обсязі до кінця 2016 року. "Постачання замовнику ще 29 машин, за угодою, має бути забезпечене до кінця року за умови отримання необхідних погоджень військового відомства", - заявило джерело.
За оцінками експертів, ОБТ "Оплот" має один з найвищих коефіцієнтів технологічної складності серед нових бойових машин у світі - 80%. Танк оснащений, зокрема, сучасними системами захисту зв'язку й управління озброєнням, зокрема активною системою протидії високоточній зброї, приладами нічного бачення, дистанційно керованим кулеметом.
З 2010 року Україна також забезпечує постачання Таїланду БТР-3E1 в рамках укладених в 2006 і в 2011 рр. угод загальним обсягом близько $270 млн на постачання до 2015 року 233 од. БТР-3Е1. Остання партія бронетехніки за укладеною в 2011 році угодою в складі 11 од. БТР 3E1 поставлена тайському замовнику в березні 2016 року. У 2015 році під час міжнародної оборонної виставки Defense&Security-2015 в Бангкоку в українська і тайська сторони уклали рамкову угоду про організацію в Таїланді великовузлового складання українських БТР-3Е1 і його модифікацій.
Як повідомлялося, в умовах російської агресії в 2014 році Україна вимушено призупинила низку експортних угод на постачання основної військової техніки, яку відвантажували в зону бойових дій на Донбасі. Постачання за припиненими угодами відновлено в 2015-2016 роках за рахунок планового нарощування виробничих потужностей підприємств держконцерну "Укроборонпром".