Інтерфакс-Україна
14:29 02.08.2016

Адвокат бізнесмена Платона заявляє про неможливість екстрадиції свого підзахисного до Молдови

3 хв читати
Адвокат бізнесмена Платона заявляє про неможливість екстрадиції свого підзахисного до Молдови

Бізнесмен В'ячеслав Кобалев (Платон), затриманий і заарештований в Києві в рамках міжнародного розшуку, ініційованого прокуратурою Молдови, є громадянином України, тому не може бути екстрадований, стверджує його адвокат Денис Шкіптан.

На прес-конференції у вівторок в Києві адвокат заявив про незаконність затримання в Києві його клієнта, зазначивши, що було допущено чимало процесуальних порушень. "Екстрадиція в республіку Молдова щодо громадянина України В'ячеслава Кобалева є неможливою згідно з Конституцією і законами України, КПК", - заявив захисник. Він підкреслив, що держава повинна захищати своїх громадян.

Д.Шкіптан уточнив, що раніше у В.Кобалева було російське і молдовське громадянство, але він від них відмовився і на сьогодні є тільки громадянином України.

За словами адвоката, держава в особі суду не визнало той факт, що В.Кобалев є громадянином України, попри те, що сторона захисту вказувала на це. Також захисник спростував інформацію про те, що український паспорт В.Кобалева фальшивий. "У цієї заяви немає доказів", - сказав він.

Також адвокат заявив, що його клієнт має потребу не тільки в захисті своїх прав, а й захисті життя. "Є певні побоювання щодо того, що йому як головному свідку у справі про розкрадання $1 млрд в Молдові можуть заборонити висловитися за тими фактами, які він може повідомити", - зазначив адвокат.

Крім того, він поінформував, що його підзахисний виявив своє бажання співпрацювати з ФБР США. Адвокат закликав керівництво країни звернути увагу на ситуацію, що склалася, і не допустити екстрадиції громадянина України.

Присутня на прес-конференції дружина В.Кобалева Євгенія Тульчевська заявила, що побоюється за життя свого чоловіка, якщо його екстрадують в Молдову. "Я точно знаю, що мій чоловік - громадянин України. У нас тут будинок, офіс. Він ніколи не переховувався. Влада Молдови хоче його екстрадувати в Молдову, незважаючи на те, що немає рішення про його винуватість", - сказала вона.

Як повідомлялося, 28 липня 2016 року Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт В'ячеслава Платона, якого затримали в Києві в понеділок за ордером Інтерполу на прохання Молдови. В.Платон був оголошений прокуратурою Молдови в міжнародний розшук, а через кілька годин був затриманий в Києві співробітниками СБУ України.

Генпрокуратура України підтвердила цю інформацію у вівторок, повідомивши також, що у нього виявлений фальшивий паспорт громадянина України на ім'я В'ячеслава Кобалева. Крім того, у В.Платона є громадянство Молдови і Росії.

У Молдові В.Платона звинувачують у причетності і координації крадіжки грошей з "Banca de economii" ("Ощадний банк Молдови"). Його звинувачують, зокрема, в отриманні та неповерненні кредитів на суму в 800 млн леїв (близько $20 млн).

Крім того, раніше, ЗМІ повідомляли про те, що В.Платон був одним з головних координаторів виведення з Росії в офшори через молдавські банки десятків мільярдів доларів. Два тижні тому колишній співробітник Національного Центру боротьби з корупцією Михайло Гофман розповів про відмивання понад $23 млрд російського походження через молдовські банки. У МВС Росії раніше говорили про виведення $10,9 млрд за "молдовської схемою" за минулий рік, інші джерела називали суму в $18-19 млрд.

ОСТАННЄ

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

Шлях України до НАТО незворотній і "нічого не змінилося", але членство не буде частиною мирної угоди — Рютте

КНДР постачає Росії до 260 тис. боєприпасів на місяць – ЦПД

Зеленський доручив уряду опрацювати можливість зустрічі з іноземними партнерами у форматі "промисловий Рамштайн"

Україні необхідно напрацювати механізми обмеження доступу до російського контенту – нардеп Юрчишин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА