15:37 30.08.2016

Нацрада реформ схвалила законопроект про створення Культурного фонду України

2 хв читати
Нацрада реформ схвалила законопроект про створення Культурного фонду України

Національна рада реформ схвалила законопроект про створення Культурного фонду України, що виділятиме кошти на підтримку культурних проектів.

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства культури, відповідний законопроект був презентований на засіданні Нацради 29 серпня міністром культури України Євгеном Ніщуком і заступником голови Адміністрації президента Дмитром Шимківим.

"Створення Фонду має сприяти модернізації та підтримці українського мистецтва, відповідних умов для розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості й суспільства, забезпечення широкого доступу до культурних надбань, підтримки культурного різноманіття та інтеграції української культури у світовий культурний простір", - зазначено в повідомленні.

У ньому зазначається, що органами управління фонду буде наглядова рада, дирекція та виконавчий директор.

При цьому у складі наглядової ради, що здійснюватиме свої повноваження на громадських засадах, буде 9 осіб, 2 з яких запропонує Міністерство культури, 2 - президент, 2 - громадські об'єднання у сфері культури, 2 - установи культури, також за посадою до її складу увійде голова ради.

Основними повноваженнями ради буде затвердження норм та регламентів, а також напрямів використання коштів Фонду звітів про використання виділених коштів.

На виконавчу дирекцію Фонду буде покладено функцію затвердження проектів, відібраних експертною радою для отримання фінансової підтримки, а також здійснення управління поточною діяльністю Фонду.

Відбір проектів здійснюватиметься експертними радами на професійній основі.

"Джерелами наповнення Фонду на нинішньому етапі будуть кошти державного бюджету, що виділяються Мінкультури на фінансування заходів, а також добровільні внески фізичних і юридичних осіб, зокрема іноземні та інші доходи, не заборонені чинним законодавством", - зазначено в повідомленні.

Також законом передбачено механізм контролю за використанням коштів, зокрема: щорічний аудит рахунковою палатою (за зразком державного бюджету) і щотри роки - аудит міжнародною аудиторською компанією.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА