Інтерфакс-Україна
18:52 02.11.2016

Міністр енергетики пропонує виставити захоплені РФ шельфові родовища на конкурс для укладення УРП

2 хв читати
Міністр енергетики пропонує виставити захоплені РФ шельфові родовища на конкурс для укладення УРП

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик пропонує виставити захоплені РФ шельфові родовища на конкурс для укладення угод про розподіл продукції (УРП) за ними з іноземними компаніями, заявив він на засіданні комітету Ради з ПЕК у Києві в середу.

"Я не прибічник того, як надійшов "Нафтогаз" (подав позов щодо кримських активів до міжнародного арбітражу - ІФ): якщо віддати все це на суди, то нічого не буде, нічого не заберуть у Росії. У мене є інша пропозиція. Думаю, вона вирішить питання – виставити за законом про розподіл продукції на конкурс ці родовища, нехай увійдуть іноземні фірми, які зможуть обстояти свої обсяги газу", - сказав він.

І. Насалик нагадав, що річний видобуток на захоплених РФ шельфових родовищах становить близько 1,3 млрд куб. м.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" заявив про плани домагатися через міжнародні судові інститути відновлення контролю над активами, втраченими внаслідок російської окупації Криму, і відшкодування всіх завданих збитків.

У лютому 2016 року "Нафтогаз України" ініціював переговорний процес щодо втрати своїх активів у Криму, направивши РФ повідомлення про інвестиційний спор у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

Шестимісячний строк переговорів безрезультатно завершився в серпні 2016 року, в результаті чого НАК та її шість дочірніх компаній ("Чорноморнафтогаз", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", "Укртранснафта", "Газу України" і "Лікво") 17 жовтня 2016 року ініціювали арбітражне провадження проти РФ з вимогою відшкодувати збитки, заподіяні незаконним захопленням активів групи у Криму.

"Нафтогаз України" залучив компанію Covington & Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів в рамках тяжби за втраченими кримськими активами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряди України та Литви активізують співпрацю у захисту критичної інфраструктури, – підписано меморандум

У Києві зупинився рух на "зеленій" гілці метро

САП і Європейська прокуратура запобігатимуть зловживанням при використанні міжнародної допомоги Україні

Через влучання в енергетичний об'єкт знеструмлено 61 тис. абонентів - "Чернігівобленерго"

Окупанти 25 разів обстріляли міста і села Донецької області за добу, поранено 5 мирних жителів – ОВА

До мовного омбудсмена надійшло понад 2,2 тис. скарг про порушення законодавства за три квартали

УПЦ (МП) подала апеляцію на відмову у застосуванні заходів забезпечення позову у справі про припинення діяльності Церкви

СБУ затримала громадянина РФ, який під виглядом добровольця вступив до Сил оборони і почав шпигувати для ФСБ

В Єврокомісії пояснили суть репараційної позики, її ризики, необхідність гарантій та можливий термін надання

БЕБ викрило контрабанду ювелірних виробів та годинників через провідників поїзду Варшава-Київ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА