15:27 30.11.2016

Нинішня система охорони здоров'я у разі захворювання є джерелом фінансової катастрофи для українських сімей - Ковтонюк

2 хв читати
Нинішня система охорони здоров'я у разі захворювання є джерелом фінансової катастрофи для українських сімей - Ковтонюк

Нинішня система охорони здоров'я є джерелом фінансової катастрофи для українських сімей у разі виявлення захворювання, вважає заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Наявна система охорони здоров'я є джерелом фінансової катастрофи для українських сімей у разі виявлення захворювання. Щороку 640 тис. українських сімей несуть катастрофічні витрати у разі виявлення захворювання когось із членів сім'ї, оскільки кошти, які виділяються на охорону здоров'я, йдуть на утримання інфраструктури, а не на лікування. Це стимулює систему до збільшення розміру закладів охорони здоров'я, а не до підвищення якості медичної послуги", - констатував він, презентуючи концепцію реформування системи охорони здоров'я на засіданні Кабміну в Києві в середу.

П.Ковтонюк повідомив, що запропонований МОЗ пакет нормативних актів передбачає, зокрема, створення національної системи медичного страхування - державного страховика Національної служби здоров'я, яка виступатиме замовником медичної послуги.

Кошти на систему національного медичного страхування спрямовуватимуться за рахунок непрямих податків, які сплачують усі, - ПДВ, акциз, пояснив він.

"Нацслужба здоров'я контролюватиме ефективність використання коштів. Як і в комунальному господарстві, ми маємо поставити лічильники в системі охорони здоров'я, щоб гроші витрачати ефективно", - сказав він.

П.Ковтонюк також вказав на те, що важливим елементом реформи буде гарантований пакет медичних послуг, які всім без винятку надаватимуться безкоштовно. Для залучення додаткових фінансових ресурсів у систему охорони здоров'я планується використати механізми приватного медичного страхування та легальної оплати.

Він додав, що перехід на медичне страхування буде поетапним. Першим етапом буде його впровадження в первинній меддопомозі, а потім, на вторинному і третинному рівнях.

"У 2017 році ми переходитимемо на нову систему на первинному рівні. В цей час до переходу готуватиметься госпітальний сегмент, який перейде на неї у 2018 році через створення госпітальних округів і розрахунок вартості медпослуги", - сказав він.

П.Ковтонюк відзначив необхідність закріплення реформи на законодавчому рівні.

"Нам знадобиться закон. Однієї роботи уряду не вистачить. Нас мають підтримати депутати і місцеві громади", - сказав він.

Як повідомлялося, на засіданні в середу Кабмін схвалив представлений Міністерством охорони здоров'я пакет нормативних актів щодо реформування системи охорони здоров'я.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експертна група з мовної політики закликає владу утриматися від ревізії закону про українську мову

У разі рішення КС щодо неконституційності указу постане питання про виділення нової суми на проведення виборів - Сліпачук

Кабмін підвищив збори за реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності

ВАКС із початком роботи може отримати 3,5 тис. справ, така кількість нереальна для розгляду

Бойовики на Донбасі саботують пропуск людей через лінію розмежування, створюючи "поривчастий" рух

Fitch підтвердило Львову рейтинг "В-" із прогнозом "стабільний"

П'яного чоловіка, який погрожував підірвати будинок у Димері, знешкодили правоохоронці Київщини

Поліція перевіряє інформацію про мінування 38 об'єктів у Харкові та області

Громадськість рекомендує владі змінити підходи до перетину лінії зіткнення та переміщення товарів через КПВВ

Гендиректором ZIK стала продюсер Вітрук, телеканал розпочинає переформатування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА