15:46 27.04.2017

ВККСУ планує на початку червня оголосити рейтинг кандидатів на посаду суддів нового Верховного Суду - Коз’яков

3 хв читати
ВККСУ планує на початку червня оголосити рейтинг кандидатів на посаду суддів нового Верховного Суду - Коз’яков

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) планує на початку червня оголосити рейтинг кандидатів на посаду суддів нового Верховного Суду, які пройшли всі етапи конкурсу, повідомив глава ВККСУ Сергій Коз’яков.

"У період з 1 по 7 червня ми розраховуємо оголосити рейтинг. Документи по цих кандидатах ми відразу передамо до Вищої ради правосуддя (ВРП), який ухвалить щодо них рішення і передасть його президенту України", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Глава ВККСУ уточнив, що рейтингові бали будуть виставлятися кандидатам після проведення всіх співбесід.

С.Коз’яков повідомив, що за результатами трьох днів (21, 24 і 26 травня) ВККСУ провела співбесіди з 98 з 382 кандидатів у судді нового Верховного Суду.

При цьому щодо 12 кандидатів ВККСУ прийняла рішення, що ці кандидати не змогли підтвердити здатність здійснювати правосуддя. З цих 12 кандидатів дев'ять суддів, два адвокати і один науковець. Таке рішення означає, що колегія ВККСУ погодилася з негативним висновком кандидатури, яке виніс Громадська рада доброчесності (ГРД)

Ще по 30 кандидатам колегія ВККСУ ухвалила рішення оголосити перерву і розглянути їх кандидатури повним складом ВККСУ на пленарному засіданні. За словами С.Коз’якова, це означає, що по цих кандидатах ГРД надав негативний висновок, при цьому колегія ВККСУ вважає за необхідне перевірити і уточнити викладені в цьому висновку факти.

Щодо ще 56 кандидатів у колегії ВККСУ не виникло питань.

"Фактично це означає, що ці кандидати дуже близькі до позитивного рішення", - сказав С. Коз’яков.

С. Коз’яков зазначив, що в день колегія ВККСУ проводить співбесіду з 8-9 кандидатами, співбесіда триває не менше години, максимальна тривалість співбесіди на сьогодні склала близько трьох годин.

При цьому, за словами глави ВККСУ, що іноді питання членів колеги до кандидатів "переростають в емоційну дискусію".

Як повідомлялося, 21 квітня ВККСУ почала співбесіду з кандидатами на посади суддів нового Верховного Суду України. До співбесіди допущені кандидати, які отримали мінімально допустимий бал під час першого етапу кваліфікаційного оцінювання.

Під час співбесіди кандидати, які отримали негативну оцінку від Громадської ради доброчесності (ГРД), надають свої роз'яснення щодо такої оцінки. Якщо члени комісії згодні з висновком ГРД про невідповідність кандидата вимогам добропорядності та професійної етики, кандидатура буде винесена на голосування всіх членів ВККСУ. Висновок ГРД буде вважатися відхиленим за умови, що за це проголосують 11 з 16 членів ВККСУ.

Конкурс на заняття 120 посад суддів оновленого Верховного Суду стартував в листопаді 2016 року. Загалом до участі в конкурсі було допущено понад 650 кандидатів.

Відповідно до прийнятої парламентом в минулому році нової редакції закону "Про судоустрій і статус суддів", яку президент України Петро Порошенко підписав у липні 2016 року, в оновлений Верховний Суд будуть входити не більше 200 суддів, а в його складі діють Велика палата Верховного суду, касаційні адміністративний, господарський, кримінальний, цивільний суди.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА