"Київстар", "Vodafone-Україна", "Воля" і АПУ не наражалися на кібератаки з використанням вірусу WannaCry
Українські мобільні оператори "Київстар", "Vodafone-Україна", провайдер послуг кабельного телебачення та Інтернет-доступу "Воля" й Адміністрація президента України не зазнали кібератак з використанням вірусу WannaCry, повідомили в прес-службах цих компаній і держорганів.
Як зазначили агентству "Інтерфакс-Україна" в компанії "Київстар", атаки вірусу на сервери оператора і скарги серед 0,8 млн користувачів фіксованого Інтернету оператора не зафіксовано. Проте "Київстар" радить користувачам використовувати антивірусні системи та дотримуватися обережності.
У "Vodafone-Україна" заявили, що також не фіксували атак вірусу.
"Вживаємо профілактичних заходів", - додали в прес-службі оператора.
У провайдера "Воля" також підтвердили відсутність атак цього вірусу.
В Адміністрації президента України в коментарі агентству заявили, що держорган не постраждав від кібератак.
"Адміністрація президента України не постраждала, щодо інших державних органів інформації не маю", - прокоментував заступник голови адміністрації президента, секретар Нацради реформ Дмитро Шимків.
Раніше російська "Лабораторія Касперського" зафіксувала близько 45 тис. атак програмою-шифрувальником WannaCry в 74 країнах усього світу; найбільшою мірою зараження зазнала РФ.
За їхніми даними, атака відбувалася через відому мережеву вразливість Microsoft Security Bulletin MS17-010, після чого на заражену систему встановлювався набір скриптів, використовуючи які зловмисники запускали програму-шифрувальник.
За розшифровку даних хакери вимагають заплатити $600 у криптовалюті Bitcoin.