Інтерфакс-Україна
11:10 26.05.2017

МВФ очікує парламентської підтримки реформ для 5-го траншу EFF

3 хв читати
МВФ очікує парламентської підтримки реформ для 5-го траншу EFF

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Роном ван Роденом за підсумками 10-денної роботи в Києві повідомила про плідні дискусії з представниками влади з питань пенсійної та земельної реформ, пожвавлення приватизації та забезпечення конкретних результатів антикорупційних зусиль, а також відзначила необхідність технічного доопрацювання відповідних законопроектів та підтримки їх у парламенті.

"У той час, як був досягнутий прогрес у загальному розумінні визначальних компонентів цих заходів, подальша технічна робота необхідна у деяких сферах, для того, щоб тексти відповідних законопроектів відображали це розуміння і загалом відповідали меті реформи", – йдеться в заяві після завершення роботи місії, поширеній у п'ятницю.

"Забезпечення парламентської підтримки цих законопроектів буде необхідним кроком на шляху завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF – ІФ)", – наголошується в документі.

Глава місії МВФ також зазначив, що проведення структурних реформ залишається ключовим фактором забезпечення потужного, сталого економічного зростання країни.

"Економіка України продовжує своє відновлення, з очікуваним зростанням у поточному році на рівні більше двох відсотків. Реалізація податково-бюджетної і грошово-кредитної політики надає можливість забезпечити дотримання цілей, визначених для 2017 року. Валові міжнародні резерви продовжують зростати, досягнувши рівня в $17,6 млрд, а очікувана інфляція може становити менше 10% на кінець року. На тлі позитивних короткострокових очікувань рішуче проведення структурних реформ залишається ключовим фактором забезпечення потужного і стійкого економічного зростання, так необхідного Україні на середньострокову перспективу", - сказав він.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $16,75 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування були відновлені, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 року заплановано три перегляду: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада.

У разі успішного виконання владою вимог, встановлених програмою, Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $1,28 млрд, за підсумками шостого – $1,28 млрд. Загалом близько $4,46 млрд.

У 2018 році заплановано інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. Загалом - близько $3,82 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок удару БпЛА по Харкову пошкоджено цивільну інфраструктуру — прокуратура

Унаслідок атаки БпЛА на Куп’янський район Харківщини загинула людина, ще одну поранено — Синєгубов

Верховний суд Польщі підтвердив перемогу Кароля Навроцького на президентських виборах

Спровокована ворожим ударом пожежа у Харкові охопила 300 кв. м. - Синєгубов

Трамп: Ізраїль погодився на 60-денне припинення вогню в Газі

Вибух у Харкові: місто зазнало повітряної атаки, горить нежитлова споруда у Новобаварському районі

Гегсет призупинив постачання Україні Patriot, GMLRS, Hellfire, Stinger і 155-мм снарядів - ЗМІ

Мерц про постачання Taurus для України: Німеччина не стане стороною війни

Ворог завдав чергової атаки дронами-камікадзе по Ізмаїльському району Одеської області

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА