21:36 08.11.2017

Аваков підтримує законопроект, що позбавляє правоохоронців можливостей зловживати при розслідуванні економічних злочинів

2 хв читати
Аваков підтримує законопроект, що позбавляє правоохоронців можливостей зловживати при розслідуванні економічних злочинів

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков визнає, що проведення слідчих дій у деяких випадках використовується як спосіб тиску на бізнес і в зв'язку з цим підтримує схвалений Кабінетом міністрів в середу законопроект, спрямований на усунення можливості правоохоронних органів тиснути на бізнес під час розслідування кримінальних проваджень.

"Зараз проведення слідчих дій - це найчастіше не тільки, а то й не стільки встановлення істини, скільки спосіб тиску на бізнес і інструмент дискредитації з боку недобросовісних конкурентів. Нехай бізнес займається конкуренцією, а правоохоронні органи контролюють виконання закону - окремо один від одного!" , - написав А.Аваков на своїй сторінці в соцмережі Facebook в середу ввечері.

Міністр висловив надію, що народні депутати розглянуть законопроект щодо невідкладної процедури, "і до Нового року наша економіка і український бізнес в цілому отримають додатковий захист". "А я вже з міністром Петренко постараюся імплементувати всі ці норми негайно - як, сподіваюся, їх цілком підтримають і в інших правоохоронних органах!", - додав А.Аваков.

Як повідомлялося, нормами схваленого на урядовому засіданні законопроекту є неприйняття доказів, отриманих під час обшуку без відеофіксації, обов'язковий допуск адвоката на будь-якій стадії обшуку, а також імператив на заборону вилучення оригіналів документів і серверів ППО під час проведення слідчих дій. Законопроектом також передбачається заборона відкриття кримінального провадження, якщо по цій фабулі вже проводилося розслідування іншими правоохоронними органами і було закрито.

Міністр юстиції Павло Петренко попросив доопрацювати остаточний варіант законопроекту в триденний термін і подати до українського парламенту.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА