Інтерфакс-Україна
14:23 27.12.2017

Антикорупційні організації та громадські активісти закликають Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд

2 хв читати

Антикорупційні організації та громадські активісти розкритикували президентський законопроект (№7440) про Вищий антикорупційний суд як такий, що не відповідає вимогам Венеціанської комісії і не дозволяє забезпечити незалежність такого судочинства.

"Група "Антикорупційна реформа" РПР (Реанімаційний пакет реформ - ІФ) і громадські активісти-підписанти звертаються до президента України з проханням відкликати законопроект №7440 та подати на заміну проект закону, який відповідатиме рекомендаціям Венеціанської комісії", - йдеться в заяві ряду організацій, поширеній Центром протидії корупції.

Зокрема, зазначено, що законопроект №7440 суперечить основній рекомендації Венеціанської комісії - не передбачає ключової ролі міжнародних донорів у доборі антикорупційних суддів. Експертам, номінованим міжнародними донорами, надається виключно дорадча роль у доборі суддів. Фактично передбачається створення нової Громадської ради, аналогічної Громадській раді доброчесності, як у конкурсі до Верховного Суду. "Рішення експертів Громадської ради має не допустити проходження недоброчесних суддів до нового суду, проте цього не відбулося", - наголошують антикорупціонери.

У законопроекті пропонується створити раду міжнародних експертів. Проте негативні висновки цієї ради не зобов'яжуть Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) дискваліфікувати сумнівних кандидатів. Рішення Ради міжнародних експертів зможуть бути подолані 11 членами ВККС.

"…Міжнародні експерти будуть використані лише для легітимації призначення "потрібних" суддів", - побоюються підписанти заяви.

Крім того, за твердженням експертів, законопроект №7440 суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії в частині визначення юрисдикції суду з огляду на те, що "президент пропонує доручити Антикорупційному суду розгляд тисячі справ, не пов'язаних із топ-корупцією". Таким чином, суд буде переобтяжений не пов'язаними з корупцією злочинами і не буде часу або ресурсу сконцентруватися на топ-корупції.

Антикорупціонери також звертають увагу на високі вимоги до кандидатів на посади суддів, за яких сформувати такий суд буде практично неможливо.

"Наголошуємо, що запропоновані президентом умови добору суддів та підсудність Вищого антикорупційного суду суперечать рекомендаціям Венеціанської комісії та нівелюють саму суть створення антикорупційного суду", - підсумовується в заяві.

Цю заяву підписали група "Антикорупційна реформа" РПР, Центр протидії корупції, ACREC, Центр політичних студій і аналітики "Ейдос", StateWatch, Тransparency Іnternational Україна, Антикорупційний штаб, Центр політико-правових реформ та Автомайдан.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

З початку доби Сили оборони відбили 154 ворожих атак - Генштаб

Зеленський проводить розмову з Трампом - прессекретар

Сибіга і Кубілюс обговорили перспективи спільних оборонно-промислових проєктів з Україною в межах плану "ReArm Europe" - МЗС

В Києві відбудеться благодійний забіг SPARTAN KYIV 2025 на підтримку ГУР

Одного цивільного поранено внаслідок атаки дрона у Херсонській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА