Інтерфакс-Україна
15:47 25.01.2018

Глава СОТ попередив про "ефект доміно" від міжнародних торгових спорів

1 хв читати
Глава СОТ попередив про "ефект доміно" від міжнародних торгових спорів

Торговельні спори між різними країнами можуть сприяти "ефекту доміно" і повномасштабній торговій війні у світі, заявив генеральний директор Світової організації торгівлі Роберто Азеведо.

"На сьогодні спричинити торгову війну та характеризувати її в подальшому може повна відмова від правил, коли одна з держав бере все в свої руки і вважає, що можна все виправити лише силами своєї економіки, якою б вона не була", - сказав він в інтерв'ю агентству у кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

За словами Р.Азеведо, якщо такий процес починається в одній країні, інші реагують відповідним чином, "і виходить "ефект доміно", який вкрай складно контролювати і зупинити".

Раніше заяви в Давосі міністра фінансів США Стівена Мнучіна і міністра торгівлі Вілбура Росса призвели до різкого падіння долара і посилили напруженість на ринках. Зокрема, глава Мінфіну зазначив, що слабкий долар є благом для американської економіки.

Р.Азеведо на питання про ці слова С.Мнучіна відповів, що "для початку слід запитати його, що він мав на увазі та які дії планує в майбутньому".

"Думаю, валюти не можуть бути інструментом підвищення конкурентоспроможності. Я вважаю, що курси валют повинні відповідати загальному стану економіки", - додав генеральний директор СОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про незаконний перетин кордону не має реальних механізмів реалізації – юрист

Зеленський обговорив з військовими додаткове постачання для напрямків на Запоріжжі та Донеччині

Литва організовує на своїй території виробництво української зброї – Міноборони

На Харківщині співробітниця моргу обкрадала загиблих українських воїнів

Через ворожий обстріл знеструмлені шахти на Добропіллі, під землею 148 шахтарів –Волинець

СБУ затримала двох дівчат, які готували для ворога теракти проти військових ЗСУ

DeepState вперше повідомив про окупацію двох сіл в Дніпропетровській області

У Торецьку військовослужбовці бригади "Лють" здійснили надскладну і феєрично успішну операцію

У столичному театрі ім.Франка відкривається виставка, присвячена Казимиру Малевичу

Військовослужбовиця з Полтавщини замість служби відвідувала закордонні курорти - ДБР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА