Інтерфакс-Україна
11:29 29.01.2018

Консолідація українців перед загрозою з боку РФ необхідна для перемоги України - Порошенко з нагоди річниці бою під Крутами

2 хв читати
Консолідація українців перед загрозою з боку РФ необхідна для перемоги України - Порошенко з нагоди річниці бою під Крутами

Історія бою під Крутами повинна застерегти нинішніх політиків, які направляють свій запал проти недавніх однодумців і не бачать загрози реваншу, вважає президент України Петро Порошенко.

"Розуміємо, що консолідація всіх українців на тлі небезпечної зовнішньої загрози, яка походить від Росії, є головною передумовою нашої перемоги", - заявив П.Порошенко з нагоди 100-ої річниці бою під Крутами.

"Можливо, для українських патріотів Грушевського, Винниченка події в Крутах вперше явили жахливу правду про комунізм і соціалізм. Можливо, тоді українські соціал-демократи, есери, монархісти, "незалежники" бодай на мить усвідомили, чим обернуться міжусобиці і загравання з комунізмом для України і для них самих", - процитував П.Порошенко українського політика В'ячеслава Чорновола.

Президент України пояснив, що це урок нинішньому поколінню - роз'єднаним демократам.

"Це застереження тим, хто нині впритул не бачить загрозу реваншу, при цьому направляє свій бійцівський запал проти недавніх однодумців", - сказав П.Порошенко.

Він також зазначив, що в боротьбі проти російської агресії Україна спирається не тільки на власні сили, а й на підтримку світової коаліції.

"Спираємося на потужну підтримку наших міжнародних партнерів, які відтепер не тільки впроваджують для підтримки України політику санкцій, яка стримує агресора, але, нарешті, і почали надавати нам допомогу оборонною зброєю", - констатував президент України.

"Те, що ціна російської агресії проти України буде тільки зростати, - це вже точно аксіома", - підкреслив П.Порошенко.

За його словами, разом з посиленням роботи дипломатів України, роблячи висновок з подій своєї історії, продовжує нарощувати боєздатність армії.

"Ми робимо висновок і страхуємося від повторення помилок. Створили, і щодня зміцнюємо наші Збройні сили, нашу героїчну армію, яка надійно тримає оборону країни. І це наше головне досягнення за останні роки", - підкреслив він.

Як повідомляє в понеділок прес-служба президента України, П.Порошенко спільно з дружиною Мариною взяли участь у церемонії вшанування пам'яті Героїв Крут з нагоди 100-ої річниці бою під Крутами. Подружжя Порошенко поклали квіти біля пам'ятного хреста на Аскольдовій могилі в Києві.

Президент також присвоїв Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації почесне звання імені Героїв Крут. П.Порошенко зазначив, що інститут по праву заслужив це високе звання. "Упевнений, ним будуть пишатися і ті, хто вчиться зараз, і ті, хто вже закінчив його і служить в українській армії", - сказав він

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на однойменній залізничній станції в Чернігівській області між військами більшовицької Росії, яка намагалася окупувати Україну, і добровольцями-студентами, що захищали Українську Народну Республіку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ використовує модернізовані "білі Шахеди" з ШІ та радіокеруванням

В Україні розробляється власний аналог російського УМПК, що перетворює авіабомби на аналог російських КАБів

На Херсонщині двоє людей підірвались на міні

На Харківщині загинув цивільний через ворожий обстріл

Мерц на зустрічі із Зеленським: можете і надалі розраховувати на нас і НАТО

Україна та Метрополітен-опера домовилися розвивати нові напрями співпраці – Олена Зеленська

За уточненими даними, кількість постраждалих від російської атаки по Дніпру 24 червня зросла до 304 людей

Зеленський 27 червня планує зустрітися з представниками українського бізнесу

СБУ викрила схему продажу фейкових "Дії", "Резерв+" та військових документів для ухилення від мобілізації

Шмигаль дав завдання активізувати роботу щодо будівництва укриттів у дитсадках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА