Інтерфакс-Україна
19:08 17.04.2018

Глобальний екологічний фонд запускає в Україні проект із покращення ситуації з небезпечними хімікатами вартістю $350 тис.

2 хв читати
Глобальний екологічний фонд запускає в Україні проект із покращення ситуації з небезпечними хімікатами вартістю $350 тис.

Міжнародна організація Глобальний екологічний фонд (ГЕФ) виділить Україні $350 тис. грантової допомоги в рамках проекту щодо поліпшення ситуації з небезпечними хімікатами.

Відповідно до прес-релізу фонду у вівторок, мета проекту - моніторинг і оцінка реальної ситуації території Україні щодо кількості та стану небезпечних хімікатів, оновлення Національного плану виконання міжнародних зобов'язань України з управління непридатними хімікатами, забезпечення звітності Міністерства екології та природних ресурсів України перед Стокгольмської Конвенції стосовно стійких органічних забруднювачів.

У фонді звернули увагу, що 5 вересня 2007 року Україна ратифікувала Стокгольмську Конвенцію стосовно стійких органічних забруднювачів, визнавши необхідність розробки Національного плану виконання своїх обов'язків, який повинен регулярно подаватися на розгляд з боку Секретаріату Конвенції.

Незважаючи на підготовку такого плану і початок експорту непридатних хімікатів на знищення в країни ЄС з 2007 року, Україна продовжує боротися з низкою проблем, серед яких - неможливість достовірної оцінки стану поводження і кількості наявних особливо небезпечних хімікатів через їх зберігання в непристосованих місцях і обмежений до них доступ.

У ГЕФ зазначили, що, згідно з останньою оцінкою поводження з застарілими і забороненими пестицидами в Україні, в січні 2013 року в країні було 11 тонн непридатних хімікатів, розміщених на території 1,2 тис. складських приміщень.

У рамках положень Стокгольмської Конвенції, країни, що розвиваються і країни з перехідною економікою мають можливість отримувати додаткові фінансові ресурси на розробку і оновлення Національного плану виконання. За таким механізмом на 5-й конференції сторін ГЕФ оголосив про надання відповідних грантів. Україна стала одним з бенефіціарів програми.

Міністерство екології та природних ресурсів України, Програма ООН з довкілля (ЮНЕП) та неурядова організація Green Cross (Швейцарія) 17 квітня почали в Україні проект "Огляд та оновлення Національного плану виконання Стокгольмської конвенції стосовно стійких органічних забруднювачів". Його завершення передбачається в кінці 2019 року.

Стокгольмська Конвенція стосовно стійких органічних забруднювачів - багатосторонній міжнародний договір, відкритий для підписання 22 травня 2001 року в Стокгольмі (Швеція). Він спрямований на забезпечення охорони здоров'я людей і довкілля від шкідливого впливу низки небезпечних високотоксичних хімічних речовин.

ГЕФ - міжнародна організація, створена в 1991 році в ході підписання резолюції Радою виконавчих директорів Світового банку та відповідних домовленостей між Програмою розвитку ООН (ПРООН) і Програмою ООН з довкілля (ЮНЕП). Його членами є 182 держави, міжнародні інституції, неурядові організації, приватні компанії.

Організація працює заради покращення стану глобального довкілля шляхом підтримки національних ініціатив зі сталого розвитку.

Генеральним директором і головою ГЕФ є Монік Барбю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

Трамп продовжив на рік заборону на приймання в американських портах суден з Росії

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА