14:46 12.07.2018

Українська мова має залишатися єдиною державною мовою в Україні, вважають понад 60% громадян - соцопитування

1 хв читати
Українська мова має залишатися єдиною державною мовою в Україні, вважають понад 60% громадян - соцопитування

Більше ніж половина українців (61%) вважає, що українська мова має бути єдиною державною, при цьому російська має вільно використовуватися у всіх сферах життя, свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Так, згідно з оприлюдненими в четвер у Києві результатами соцопитування, 17% респондентів вважають, що російській мові необхідно надати статус офіційної в окремих регіонах і зберегти при цьому державний статус української.

19% опитаних висловилися за можливість державного статусу і української, і російської мов. За даними опитування, найбільша кількість прихильників надання російській мові певного статусу - на півдні та сході України. Водночас навіть у цих регіонах кількість тих, хто виступає за збереження статус-кво державної мовної політики, -40-45%.

Соціологічне опитування було проведене соціологічною групою "Рейтинг" з 22 червня до 5 липня 2018 року. Дослідження охопило все населення України віком від 18 років, репрезентативність була представлена за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Було опитано 3,2 тис. респондентів. Похибка дослідження становить не більше ніж 1,7%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА