Генпрокуратура на виконання рішення ЄСПЛ призупинила отримання даних із телефону Седлецької
Генеральна прокуратура України на виконання рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зупинила процедуру отримання інформації з мобільного телефону головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької, аналогічні кроки зроблено і щодо журналістки видання "Новое время" Крістіни Бердинських, повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.
Він написав на своїй сторінці у Facebook, що до Генпрокуратури передано лист від ЄСПЛ, згідно з яким із 18 вересня органи державної влади України зобов'язані утриматися від доступу до будь-яких відомостей із телефону Н.Седлецької (відповідно до рішення Печерського районного суду Києва від 27 серпня).
"З огляду на те, що зазначений захід застосовано Європейським судом з прав людини на період з 18 вересня до 18 жовтня 2018 року, Генеральна прокуратура України зупинила процедуру отримання інформації щодо геолокації мобільного телефону, який належить Седлецькій Н.Ю. Крім того, аналогічні заходи вжито і в щодо отримання такої інформації стосовно Бердинских К.", - поінформував А.Лисенко.
Він уточнив, що це рішення ЄСПЛ не є остаточним у справі "Седлецька проти України" та винесено в порядку правила 39 Регламенту суду.
Як повідомлялося, 4 вересня редакція програми антикорупційних розслідувань "Схеми" заявила, що Генпрокуратура отримала доступ до інформації телефону головного редактора Наталії Седлецької, і розцінила це як тиск на незалежного журналіста.
Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталії Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день, а за 17 місяців", - ідеться в заяві на сторінці програми "Схеми: корупція в деталях".
Пізніше стало відомо, що Генпрокуратура отримала також дозвіл суду на перевірку смс-повідомлень (за 17 місяців) у телефоні журналістки видання "Новое время" К.Бердинських.
ЄСПЛ 18 вересня зобов’язав уряд України "забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних із телефону Н.Седлецької. Суд ухвалив рішення застосувати "Правило 39 " свого регламенту - про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи.
"18 вересня 2018 суд [...] в інтересах сторін та інтересах належного провадження у справі ухвалив рішення вказати уряду України відповідно до статті 39 Регламенту на те, що він має забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, яка стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського районного суду м. Києва від 27 серпня 2018 року", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.
Зазначається, що заборона на доступ до даних із телефону Н.Седлецької діє протягом місяця - до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту журналістки для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме "в пріоритетному порядку".