14:36 02.10.2018

Нобелівську премію з фізики присудили за прорив в області лазерів

1 хв читати
Нобелівську премію з фізики присудили за прорив в області лазерів

Нобелівську премію в галузі фізики в 2018 році присуджено трьом професорам - Артуру Ешкіну (США), Жерару Муру (Франція) та Донні Стрікленд (Канада) за "проривні відкриття" у сфері лазерної фізики, оголосив у вівторок Нобелівський комітет у Стокгольмі.

А.Ешкін - фізик, інженер, лауреат багатьох премій. Навчався в Корнелльському університеті. Відомий як один із творців оптичних пасток і дослідженнями в галузі оптики.

Ж.Муру - французький та американський фізик, з 2008 року іноземний член РАН. Основна сфера наукової діяльності - фізика лазерів та нелінійна оптика.

У 1985 році Ж.Муру разом із Д.Стрікленд запропонував нову техніку отримання надпотужних лазерних імпульсів.

У Нобелівському комітеті, у свою чергу, нагадали, що Д.Стрікленд стала третьою жінкою - лауреатом Нобелівської премії з фізики.

Коментуючи цей момент, Д.Стрікленд сказала, що раніше "не замислювалася" з цього приводу.

"Я думала, що (жінок-лауреатів - ІФ) насправді більше. Очевидно, що нам, жінкам-фізикам, треба відсвяткувати (нагородження - ІФ). Я сподіваюся, що нагородження жінок відбуватиметься частіше. Те, що я одна з жінок (лауреатів - ІФ), - велика честь для мене", - сказала вона, відповідаючи на запитання журналістів по телефону під час прес-конференції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА