В "Укрсудпромі" очікують, що новий власник миколаївського "Океану" забезпечить необхідні заходи з оновлення потужностей суднозаводу та залучення замовлень
В асоціації "Укрсудпром" схвалюють підсумки аукціону з продажу цілісного майнового комплексу (ЦМК) ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" й очікують, що новий власник забезпечить необхідні заходи з технологічного оновлення потужностей суднозаводу та залучення замовлень.
Оцінюючи в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" підсумки минулих у понеділок відкритих торгів із продажу суднозаводу "Океан", які двічі переносили через відсутність заявок, президент "Укрсудпрому" Віктор Лисицький сказав: "Головне це те, що новий власник "Океану" - зрозуміла та відома в галузі людина. Це громадянин України, який зможе забезпечити необхідні заходи з розвитку суднозаводу".
"Думаю, що основні завдання, які сьогодні перед ним стоять, це насамперед технологічне оновлення потужностей: світовий ринок великотоннажних суден за останні 20 років зазнав відчутних технологічних змін. Також найважливіше завдання - це пошук замовлень", - сказав він.
Відповідаючи на запитання агентства, чи відповідає ринковій ціна продажу суднозаводу, виставленого на другий повторний аукціон за стартовою ціною в 1,1 млрд грн і проданого за 122 млн грн, президент "Укрсудпрому" сказав: "Можна робити якісь попередні розрахунки вартості активів, але ціну продажу диктують суб'єкти ринку".
"Також варто враховувати, що суднозавод перебував на стадії банкрутства і майже три роки не працював", - нагадав В.Лисицький.
Йому важко прогнозувати ймовірність використання потужностей "Океану" під виконання держпрограми розвитку ВМСУ з урахуванням нових загроз в Азовсько-Чорноморському басейні, уточнивши лише, що "потужності суднозаводу суттєво перевищують потребу морської галузі України у великотоннажних суднах".
ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (до квітня 2011 року - "Вадан Ярдс Океан", до грудня 2008-го - Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001-го - "Суднобудівний завод "Океан") спеціалізується на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.
У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ "МСЗ "Океан" за клопотанням близького, за деякими даними, до власника "Смарт-груп" Вадима Новинського ТОВ "Консалтинг-Гамма" (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.). 9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме та нерухоме майно ПАТ "МСЗ "Океан" і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ "Океан-Судноремонт", президенту ПАТ МСЗ "Океан" у 2010-2011 рр. Леоніду Шумилу. В листопаді того самого року Апеляційний суд Києва скасував це рішення. Водночас генпрокурор Юрій Луценко у вересні 2017 року заявляв про намір повернути в держвласність завод "Океан".
У понеділок за підсумками другого повторного відкритого аукціону ЦМК ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" за стартової ціни в 1,1 млрд грн було продано за 122,2 млн грн ТОВ "Торговий дім "Аннона" (Миколаїв) - голові комітету кредиторів "Океану", власником і директором якого є Ігор Волошин. Минулий аукціон із продажу МСЗ "Океан" - вже третій за останні три місяці. Раніше, 21 вересня суднозавод було виставлено на відкриті торги за стартовою ціною 1,82 млрд грн - сумою визнаних кредиторських вимог. Потім на повторний аукціон 8 жовтня - за зниженою, відповідно до закону, на 20% стартовою ціною в 1,45 млрд грн. Обидва аукціони не відбулися через відсутність заявок.
Згідно з раніше озвученими оцінками учасників ринку, інтерес до активів МСЗ "Океан" проявляли і зарубіжні, й українські потенційні покупці: суднозавод має, зокрема, найбільший у Європі сухий док, технологічні лінії з будівництва великотоннажних суден, а також водну акваторію площею 42 га.