Інтерфакс-Україна
19:44 29.01.2019

Засновник Noosphere Ventures Поляков заявив про підтримку Порошенка і запросив його на запуск ракети Firefly Alpha у США у грудні-2019

3 хв читати
Засновник Noosphere Ventures Поляков заявив про підтримку Порошенка і запросив його на запуск ракети Firefly Alpha у США у грудні-2019

Власник американської компанії-розробника ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc., засновник венчурного фонду Noosphere Ventures, виходець із України Максим Поляков запросив президента України Петра Порошенка на запуск ракети-носія з космодрому Ванденберг (Vandenberg Air Force Base, Каліфорнія, США) в грудні 2019 року.

"Наша ракета летить у грудні. Я б дуже хотів бачити Вас президентом. Я запрошую Вас у грудні до Ванденберга", - сказав бізнесмен, виступаючи на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у вівторок у Києві, де П. Порошенко заявив про свою участь президентських виборах 2019 року.

Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі приватна американська компанія, що здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Передусім, це киснево-газова, оснащена клиноповітряним ракетним двигуном РН Alpha для виведення до 400-500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 225 кг - на сонячно-синхронну. Заявлена раніше вартість одного запуску РН Alpha становить $ 8-9 млн.

На початок травня Firefly повідомила про офіційну заяву ВПС США (USAF) про підтримку космічної програми Firefly Aerospace. Плани партнерства обговорюють можливість використання стартового майданчика SLC-2W Vandenberg Air Force Base (VAFB) для майбутніх комерційних запусків РН легкого класу Firefly Alpha і Beta нового покоління, що створює компанія.

18 червня 2018 року Firefly оголосила про укладення угоди зі стартових послуг (Launch Services Agreement, LSA) з британської Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 рр. запусків малих супутників за допомогою ракети-носія (РН) нового покоління Firefly Alpha.

Відповідно до прес-релізу Firefly, умови LSA передбачають виконання для SSTL у 2020-2022 рр. шести запусків РН Alpha. Перший у рамках угоди запуск космічного апарату (КА) Carbonite-4 за допомогою РН Alpha заплановано на початок 2020 року.

Інших деталей перспективного партнерства у повідомленні не уточнюють.

SSTL стала першим клієнтом Firefly, що підписала LSA з компанією.

За озвученими тоді даними Firefly, перший запуск нової РН Alpha заплановано на третій квартал 2019 року. Запускові плани компанії передбачають вісім запусків РН Alpha у 2020 році, 18 - 2021 році.

Firefly Aerospace входить до кількості прибічників ідеї т. з. "Нового космосу" - руху в аерокосмічній галузі, що ставить за мету розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості запусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних інститутів. Сьогодні ідею "Нового космосу" найбільш активно просувають на ринку американські SpaceX, Virgin Galactic, Blue Origin.

Штаб-квартра Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) і Дніпрі (Україна), з роботою якого під час робочої поїздки в травні 2018 року ознайомився президент Петро Порошенко.

Фінансування Firefly забезпечує венчурний фонд Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія), заснований вихідцем з України бізнесменом Максимом Поляковим, відомим, передусім, проектами у IT-секторі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" закликала Зеленського обговорити з представниками фракцій і груп Ради укладену зі США угоду про копалини

Україна продовжує ремонт конфайнмента над ЧАЕС після атаки – МАГАТЕ

Трамп схвалює перший продаж зброї Україні - ЗМІ

Росія не зможе виграти цю війну, росіяни повинні зрозуміти це - Келлог

Взято під варту залізничника, який за завданням ГРУ РФ передавав дані про перевезення військової техніки на Харківщині

Мовний омбудсмен рекомендує Кабміну підготувати зміни до Виборчого кодексу щодо підтвердження володіння українською мовою кандидатами

Кондратюк: Без повного тексту угоди між Україною та США про копалини складно робити висновки

Україна погодилася на запропоновані США умови припинення військових дій - спецпосланець Трампа

До АРМА передано зброю, вилучену ДБР у колишнього комбрига тероборони

Міносвіти про присвоєння звання доцента Білоусу: на момент ухвалення рішення не було документальних підстав для відхилення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА