Інтерфакс-Україна
08:12 12.03.2019

Правоохоронці потурали незаконним схемам закупівель для "Укроборонпрому"

2 хв читати
Правоохоронці потурали незаконним схемам закупівель для "Укроборонпрому"

У команді журналістських розслідувань Bihus.info стверджують, що правоохоронні органи роками потурали незаконним схемам закупівлі комплектуючих для "Укроборонпрому", через що розслідування не доходили до встановлення причетності високопосадовців.

У фінальній серії розслідування, оприлюдненому в понеділок увечері, журналісти стверджують, що і в податковій адміністрації, і у військовій прокуратурі, і в Національному антикорупційному бюро знали про існування незаконних схем в оборонному комплексі.

За інформацією журналістів, фігуранти їх розслідувань Віталій Жуков і Андрій Рогоза домовлялися з податковою про зняття претензій з ТОВ "Оптимумспецдеталь", а в 2016 році роботу незаконної схеми поставок покривали через слідчого київського управління СБУ Дмитра Москаленка.

Крім цього, в розслідуванні йдеться про те, що військова прокуратура неодноразово протягом декількох років активно проводила розслідування, проводила обшуки в дежконцерні "Укроборонпром", але, як стверджують автори розслідування, як тільки слідство прокуратури виходило на інформацію щодо можливої участі Ігоря Гладковського, сина екс-першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, в незаконній схемі, то прокуратура знищувала докази цієї причетності

Також журналісти продемонстрували обізнаність НАБУ щодо наявності незаконних схем в оборонному комплексі. У сюжеті йдеться про те, що В.Жуков вимагав від А.Рогози вирішення питання на рівні заступника директора НАБУ Гізо Углави про "помилкове внесення" до списку фіктивних фірм "Оптимумспецдеталі". Компанію внесли до списку через підозрілі контракти з Харківським бронетанковим заводом - НАБУ проводило розслідування із закупок цього заводу, а "Оптимумспецдеталь" продавала заводу танкові приціли.

Журналісти стверджують, що А.Рогоза згодом отримав лист за підписом Г.Углави, в якому в переліку підозрілих компаній немає "Оптимумспецдеталі".

Автори розслідування підрахували, що Харківський бронетанковий завод купував приціли з переплатою в три рази. Після викреслювання НАБУ компанії "Оптимумспецдеталь" зі списку завод продовжив купувати приціли, що завдало збитків оборонному бюджету ще на 13 млн грн.

Також журналісти стверджують, що в планах учасників незаконної схеми було перевезти на завод "Ленінська кузня" (раніше ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському") імпорт двигунів для бронетехніки і продати держконцерну "Укроборонпром" запчастини для зенітних комплексів і літаків на суму $ 100 млн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ППО збила у червні 159 ворожих ракет та 4,6 тис дронів

БЕБ оголосило в розшук акціонерів Укрбудінвестбанку

Росіяни окупували село Коптєве Донецької області – DeepState

МВС створило спеціальний портал для координації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Глава МВС: ключове в реформі правоохоронної системи – створення чіткої архітектури, без дублювання функцій

Азербайджан почав розслідування вбивства своїх громадян російськими силовиками

Начальник Київської МВА ініціював облаштування модульних укриттів у місті

У червні Харків пережив найбільшу кількість повітряних атак з початку повномасштабного вторгнення –мер

Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Для українців стали доступні послуги цифрового нотаріату в 40 посольствах і консульствах України – Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА