Інтерфакс-Україна
07:06 18.09.2019

Реформа органів прокуратури займатиме біля двох років

2 хв читати
Реформа органів прокуратури займатиме біля двох років

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка прогнозує, що ключовий аспект реформи органів прокуратури - переатестація прокурорів - займе до двох років, а підсумком оновлення також стане скорочення кількості прокурорів.

"Загалом процес буде дуже тривалим. Оскільки країна все-таки чималенька. І 11 тисяч прокурорів, які є сьогодні. Після цього повинен бути добір нових кадрів, ми відкриваємо можливість людям, які не мали стажу прокурора, працювати в органах прокуратури. Думаю, максимум ця реформа затягнеться років на два", - сказав він журналістам у вівторок в Києві.

За словами генпрокурора, в рамках реформи має скоротитися також і кількість прокурорів.

"Поки цифра залишається такою, як є. Але, за нашими попередніми оцінками, ми не бачимо необхідності в такій великій кількості прокурорів", - сказав він.

Як розповів Рябошапка, планується розробити систему оцінки якості роботи прокурорів, навантаження на них, проаналізувати, як вони виконують свої повноваження. "Потім дамо мотивовані оцінки, скільки всього прокурорів треба країні", - додав він.

Генпрокурор підкреслив, що ключовий аспект реформи - переатестація прокурорів, можливість для відновлення й очищення кадрового складу.

При цьому він пояснив, що органи прокурорського самоврядування продовжать працювати. "Рада прокурорів продовжить працювати, вона отримає нову функцію, яка буде пов'язана з врегулюванням конфлікту інтересів серед прокурорів", - зазначив Рябошапка.

За його словами, переформатується орган, який здійснюватиме дисциплінарні провадження щодо прокурорів.

"Раніше це була Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Тепер це будуть кадрові комісії, їх буде створено кілька", - сказав Рябошапка.

За його словами, такі комісії будуть створені на рівні центрального апарату і на рівні регіональних обласних прокуратур.

Як повідомлялося, 10 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект (№1032), який передбачає реформу прокуратури.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Слідчі процеси спецтрибуналу мають розпочатися у 2026 році - Каллас

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА