17:43 09.10.2019

Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали вчені зі США, Великої Британії та Японії

1 хв читати
Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали вчені зі США, Великої Британії та Японії

 Нобелівську премію з хімії 2019 року присуджено трьом ученим - Джону Гуденафу (США), Стенлі Віттінгему (Велика Британія) й Акірі Йосіно (Японія).

Нобелівський комітет відзначив їхні заслуги в розробці літій-іонних батарей.

Прес-реліз Нобелівського комітету нагадує, що Стенлі Віттінгем розпочав розробку літієвих акумуляторів іще в 1970 році. Проте металевий літій був нестабільним, і акумулятор був вибухонебезпечним, через що його не можна було застосовувати у виробництві.

У свою чергу Джон Гуденаф поліпшив потенціал літієвих батарей, створивши сприятливі умови для появи набагато потужнішої та ефективнішої батареї. Акіра Йосіно потім, спираючись на попередні розробки, зумів створити літій-іонні батареї - часто використовуваний компонент мобільних телефонів і ноутбуків.

Джон Гуденаф народився в місті Єна в Німеччині в 1922 році, в 1944 році з відзнакою закінчив Єльський університет, а нині працює на кафедрі інжинірингу в Техаському університеті в Остіні.

Стенлі Віттінгем народився у Великій Британії в 1941 році, в 1968 році закінчив Оксфордський університет. Є почесним професором Університету Бінгемтона в Нью-Йорку.

Акіра Йосіно народився в місті Суйта в Японії, в 1972 році закінчив Кіотський університет, а у 2005 році захистив дисертацію в Університеті Осаки. Є почесним членом японської компанії Asahi Kasei Corporation і професором університету Мейдзьо в місті Нагоя.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА