Інтерфакс-Україна
10:48 24.10.2019

ДІЯРУ і Держцентр з ядерної та радіаційної безпеки очікують реакції міжнародних партнерів на перепідпорядкування інспекції Мінекоенерго

2 хв читати

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (НТЦ ЯРБ) та Державна інспекція ядерного регулювання (ДІЯРУ) направили західним партнерам свою позицію щодо рішення уряду України передати ДІЯРУ в перепідпорядкування Міністерству енергетики та охорони навколишнього середовища.

"Роль і вклад міжнародних організацій та іноземних партнерів у створення в Україні незалежного ядерного регулятора надзвичайно велика. Тому вважаємо, що в цій ситуації важливим і, можливо, визначальним є також створення політично коректного, виваженого, але, водночас, ємкого діалогу з колегами із США, ЄС та низки міжнародних фінансових установ", - йдеться в заяві на сайті НТЦ ЯРБ.

У Державному центрі з ядерної та радіаційної безпеки зазначили, що його спільну з ДІЯРУ позицію направлено міжнародним партнерам 22 жовтня.

"Наразі очікуємо офіційної реакції міжнародних фінансових установ, посольств та державних установ країн-партнерів щодо ситуації в Україні з ядерним регулятором", - зазначається на сайті.

У відомстві також висловили сподівання, що рішення уряду про перепідпорядкування ДІЯРУ Мінекоенерго є прикрою помилкою і Кабмін вживе заходів для відновлення незалежності ядерного регулятора. Водночас зазначили, що незалежно від того, як вирішиться ситуація, Україна зазнає репутаційних втрат.

Як повідомлялося, Кабмін віддав ДІЯРУ в підпорядкування Мінекоенерго. Внесення змін до схеми спрямування і координації центральних органів виконавчої влади Кабміну через його відповідних членів закріплено постановою №879 від 20 жовтня 2019 року, текст якої оприлюднено на урядовому порталі.

Раніше Українське ядерне товариство (УЯО) заявило, що таке перепідпорядкування прямо суперечить низці законів України, міжнародних конвенцій і гарантійним угодам між Україною та ЄБРР, ратифікованим Верховною Радою. Крім того, таке рішення порушує міжнародні зобов'язання країни, зокрема ратифіковану Україною конвенцію про ядерну безпеку та об'єднану конвенцію про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та безпеку поводження з радіоактивними відходами, а також може прямо призвести до крос-дефолту в EUR600 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ексміністр культури Ткаченко поставив під сумнів законність рішень наглядової ради "Суспільного"

Сибіга заявляє про необхідність точної інформації на шляху до миру: російські наступальні дії вичерпали себе, а Україна стабілізувала лінію фронту

На фестивалі "Книжкова країна ІІІ" реалізовано книжок на 28 млн грн

Помер один із постраждалих внаслідок ракетного удару по Києву 24 квітня, кількість загиблих вже 13

Сирський про БЗВП: Зосереджуємо зусилля на комплектуванні посад інструкторів

Єврокомісія: Росія не зацікавлена в мирі, участь північнокорейців – це "відчайдушні" пошуки допомоги

На Харківщині через детонацію снаряда загинули двоє чоловіків

Заморозки очікуються в Україні в ніч проти вівторка, вдень 16-21° тепла

Україна втратила винищувач Су-27, пілот катапультувався

Мінкультури планує запустити Платформу культурного відновлення для регіонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА