Інтерфакс-Україна
10:01 20.01.2020

Учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв'язку з переходом на українську мову викладання - Новосад

2 хв читати
Учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв'язку з переходом на українську мову викладання - Новосад

Учителі російськомовних шкіл пройдуть курси підвищення кваліфікації в рамках підготовки до переходу на українську мову викладання, повідомила міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

"Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою", - повідомила Новосад в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

На уточнювальне запитання, чи не буде у дітей, особливо в старших класах, проблем із вивченням предметів зі специфічною термінологією через різкий перехід із російської на українську мову, міністр зазначила, що буде певний адаптаційний період, а за результатами першого року можна подивитися, як це відбувається і, можливо, відкоригувати навчальні програми.

"Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови", - наголосила вона.

Що стосується того, чому Україна для російської мови не відстрочила перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року, як для мов Європейського Союзу, Новосад зазначила, що насамперед це було аргументовано близькістю мов. За словами міністра, для дітей, що навчаються російською мовою, вивчити українську та вчитися нею значно легше, ніж для дітей, які, наприклад, вчаться угорською мовою, оскільки російська та українська мова належать до однієї мовної групи і в російськомовному середовищі українська мова так чи інакше завжди є.

"Це середовище, в якому українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним", - упевнена міністр.

Як повідомлялося, з вересня 2020 року російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

Українські військові знищили російський екіпаж, відповідальний за вбивство однорічної дитини на Херсонщині – Генштаб ЗСУ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА