16:06 23.03.2020

Суд у справі МН17 просить обвинувачення підтвердити, чи мають США секретні супутникові зображення запуску ракети, з якої було збито літак

2 хв читати
Суд у справі МН17 просить обвинувачення підтвердити, чи мають США секретні супутникові зображення запуску ракети, з якої було збито літак

Суд у справі про збитий на Донбасі пасажирський "Боїнг", рейс МН17, просить обвинувачення відповісти на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що США мають засекречені зображення нібито запуску ракети "Бук", якою було збито літак, зроблені з супутника.

Відповідний запит озвучив головуючий суддя Гендрік Стейнгаус (Hendrik Steenhuis) в судовому комплексі Схіпгола у понеділок у рамках поновлених на один день слухань, які транслювали в інтернеті.

"У документах обговорення, яке відбулося у рамках круглого столу в парламентському комітеті 22 січня 2016 року, зазначено, що США мають доступ до секретних зображень, зроблених із супутника, які нібито показують запуск ракети. Цю інформацію було надано нідерландській службі безпеки. У документах також стверджується, що США не заперечують, щоб розкрити цю інформацію. Питання (суду - ІФ) полягає в тому, чи це відповідає дійсності? І якщо так, то чи має намір обвинувачення додати цю інформацію до справи?", - зачитав запит суддя.

Крім того, суд поставив запитання щодо листа, відправленого 27 травня 2019 року до США із запитом стосовно "пін-коду і кредитних карток низки компаній у Тунісі та низки інших пін-код дій між Донецьком і Чечнею 17 липня 2014 року". "Питання: чи отримала прокуратура відповідь?", - додав Стейнгаус.

Суд також захотів довідатися, чи визначило обвинувачення інших потерпілих у цій справі. "Суд порушує ці питання вже на цій стадії з тим, щоб на пізнішій стадії обвинувачення отримало можливість реагувати або письмово, або під час слухань", - пояснив головуючий.

Наступне судове засідання призначено на 8 червня.

Як відомо, в трагедії МН17, в якій загинуло 298 осіб, обвинувачують трьох громадян РФ і одного українця - Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубінського, Олега Пулатова та Леоніда Харченка.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА