14:16 07.10.2020

Лауреатами Нобелівської премії з хімії у 2020 році стали Еммануель Шарпантьє та Дженніфер Дудна

2 хв читати
Лауреатами Нобелівської премії з хімії у 2020 році стали Еммануель Шарпантьє та Дженніфер Дудна

Нобелівську премію з хімії у 2020 році присуджено француженці Еммануель Шарпантьє й американці Дженніфер Дудні.

За даними Нобелівського комітету, премію цим ученим присудили "за розвиток методу редагування генома".

"Еммануель Шарпантьє і Дженніфер Дудна відкрили один із найбільш витончених методів генної інженерії - технологію редагування генома CRISPR-Cas9. З її допомогою дослідники з украй високою точністю можуть змінювати ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів", - ідеться в прес-релізі Нобелівського комітету.

"Ця технологія мала революційний вплив на природні науки, внесла вклад в нові методи лікування раку, і вона може втілити в життя мрію про лікування спадкових хвороб", - наголошується в прес-релізі.

У прес-релізі Нобелівського комітету зазначено, що "використання генетичної технології CRISPR/Cas9 уможливило внести зміни до генетичного коду протягом декількох тижнів".

"Величезна сила цього генетичного інструменту впливає на нас усіх. Він не тільки революціонізував фундаментальну науку, а й привів до появи інноваційних сільськогосподарських культур, а також він приведе до нових проривних методів лікування", - сказав голова Нобелівського комітету з хімії Клаес Густафссон.

Еммануель Шарпантьє - французький учений, член французької академії наук та іноземний член Національної академії наук США, народилася в 1968 році. Закінчила університет П'єра і Марії Кюрі. У 2012 році разом із колегою Дженніфер Дудною виявила, що механізм CRISPR-Cas9 може бути використано для запрограмованого редагування генів.

Дженніфер Дудна народилася в 1964 році, є професором Каліфорнійського університету в Берклі, закінчила університет Pomona Colledge. Здобула популярність як дослідник технології CRISPR. Є членом Національної академії наук та Національної академії медицини США.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА