Інтерфакс-Україна
19:40 24.01.2021

Кремінь розповів, коли почнуть штрафувати порушників мовного законодавства у сфері обслуговування

1 хв читати
Кремінь розповів, коли почнуть штрафувати порушників мовного законодавства у сфері обслуговування

Штрафувати за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою будуть з 16 липня 2022 року, повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

"Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і таких скарг досить двох для того, щоб ми почали провадження, щоб підготували протокол і наклали штраф", - розповів Кремінь у суботньому інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

За його словами, за порушення мовного законодавства в сфері обслуговування передбачено штраф від 5100 до 6800 грн.

Омбудсмен наголосив, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому випадку для подібних претензій повинні бути наведені докази.

"Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче "прославитися" на всю країну, що для них закон - не закон і країна - не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з'являться. Тому жодних провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці тощо - у нас таких у штаті немає", - наголосив Кремінь.

Як повідомлялося, сфера обслуговування з 16 січня 2021 року має перейти виключно на українську мову, обслуговувати клієнта іншою мовою можна буде тільки на його прохання, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни влучили у житловий будинок у Кізомисі на Херсонщині, загинула жінка

У західних областях України у неділю мокрий сніг, на Закарпатті та Прикарпатті значний мокрий сніг

Україна оголосила в розшук Міндіча і Цукермана

Зеленський у День пам'яті жертвам голодоморів: Ми захищали, захищаємо й будемо захищати Україну, в нашому домі Росія точно не буде господарем

Зеленський намагається до 27 листопада переписати мирний план США разом із лідерами Європи – ЗМІ

Командування 110-ої ОМБр висловилося стосовно мирного плану для України

Ворог захопив Одрадне та Бологівку на Харківщині на кордоні з РФ - DeepState

Гілларі Клінтон: мирний план Трампа – це фактична капітуляція України

Лукашенко помилував 31 громадянина України, а також двох католицьких священників

США відправляють генералів до РФ для переговорів про мирний план - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА